06.04.2020 13:07

Filmy Marvel Cinematic Universe powrócą na HBO GO

W kwietniu na platformę streamingową HBO GO mają powrócić produkcje z Marvel Cinematic Universe. Kiedy pojawią się znane i lubiane tytuły?

Filmy Marvel Cinematic Universe powrócą na HBO GO
fot. East News

Filmy z Marvel Cinematic Universe od 2008 roku i premiery pierwszego „Iron Mana” cieszą się ogromną popularnością wśród widzów i krytyków. Kolejne filmy powiązanej ze sobą serii zdobywają coraz większą widownię i cieszą miliony fanów na całym świecie.

To właśnie zaangażowanie widzów sprawiło, że film „Avengers: Koniec gry”, czyli zwieńczenie trzech faz Marvel Cinematic Universe oraz ponad 20 dotychczasowych filmów serii, w kilka tygodni od swojej premiery stał się najlepiej zarabiającym filmem w historii kinematografii.

Avatar
Avatar
Przeczytaj także James Cameron jest przekonany, że "Avatar 2" pobije rekord "Avengers: Endgame"

Filmy MCU z powrotem na HBO GO

Teraz, dzięki HBO GO będziemy mogli przypomnieć sobie początek tej wspaniałej przygody. Na platformie w najbliższych tygodniach pojawią kolejne produkcje, wchodzące w skład tzw. „Sagi Nieśmiertelności” – „Infinity Saga”, których wydarzenia doprowadzają do dramatycznego finału i walki z tytanem Thanosem w filmach „Avengers: Wojna bez granic” oraz „Avengers: Koniec gry”.

Co ciekawe – wygląda, że serwis planuje pokazać filmy ze względu na swoich bohaterów, a nie chronologię serii.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także Avengers kontra koronawirus. Zobacz niesamowitą grafikę, składającą hołd lekarzom

W piątek 10 kwietnia do serwisu mają trafić trzy filmy o przygodach Tony’ego Starka, vel. Iron Mana. „Iron Man”, „Iron Man 2” i Iron Man 3”.

Tydzień później, w piątek 17 kwietnia dostaniemy solowe filmy o Kapitanie Ameryce: „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie”, „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz” oraz „Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów”.

Filmy MCU na HBO GO – co dalej?

HBO GO w kwietniu: "Shazam!", najnowszy Tarantino i Cate Blanchett jako wojująca antyfeministka
HBO GO w kwietniu: "Shazam!", najnowszy Tarantino i Cate Blanchett jako wojująca antyfeministka
Przeczytaj także HBO GO w kwietniu: "Shazam!", najnowszy Tarantino i Cate Blanchett jako wojująca antyfeministka

Daty premier pojawiły się już w serwisie HBO GO. Idąc obranym dotychczas tropem, najprawdopodobniej w kolejnych tygodniach dostaniemy następne produkcje MCU. Wiele wskazuje na to, że będą to obrazy, opowiadające o „Thorze”, Bogu Piorunów. [AKTUALIZACJA] HBO potwierdziło, że 24 kwietnia w serwisie pojawią się filmy: "Thor", "Thor: Mroczny Świat" i "Thor Ragnarok".

Wypuszczanie filmów, ze względu na głównego bohatera, a nie chronologię powiązanej ze sobą serii, może być ciekawym eksperymentem dla widza oraz sprawdzeniem jak bardzo te filmy działają jako swoje wzajemne sequele. 

Czarna Wdowa
Czarna Wdowa
Przeczytaj także "Czarna Wdowa" i "Mulan" z nowymi datami premier. Kiedy ukażą się pozostałe filmy Disneya i Marvela?

Warto także przypomnieć, że obecnie na HBO GO dostępne są trzy ostatnie filmu MCU, które zadebiutowały w kinach w zeszłym roku. Mowa o „Captain Marvel”, „Avengers: Wojna bez granic” oraz „Spider-Man: Daleko od domu”.

Czytaj także: Reżyser "Strażników Galaktyki" przyznał, że nie chce powrotu Iron Mana do MCU.

Powrót filmów o Iron Manie i Kapitanie Ameryce na HBO GO

Tagi: Film Marvel HBO GO