27.09.2019 15:37

Jak Joaquin Phoenix przygotowywał się do roli Jokera? [WIDEO]

"Joker" Todda Philipsa to najbardziej wyczekiwana produkcja 2019 roku. Film wejdzie na ekrany kin dopiero w październiku.

Joaquin Phoenix
fot. shutterstock.com

Nie od dziś wiadomo, że aktorzy są w stanie poświęcić naprawdę dużo na potrzeby roli. Christian Bale schudł 30 kilogramów do "Mechanika" i przytył 45 kilogramów do "Batmana". Robert De Niro zamieszkał na Sycylii, żeby jak najlepiej wczuć się w młodego Vito Corleone. Okazuje się, że Joaquin Phoenix również poświęcił sporo, żeby jak najlepiej wejść w rolę Jokera. Co robił aktor? 

Jak Joaquin Phoenix przygotowywał się do roli Jokera? 

Aktor musiał zrzucić sporo kilogramów do roli Jokera. Proces rozpoczął już w sierpniu 2018 roku. Wtedy paparazzi zauważyli Joaquina spacerującego po Nowym Jorku i od razu uznali, że mężczyzna bardzo schudł. Co więcej, zanim Phoenix rozpoczął zdjęcia, miał nadzieje, że będzie musiał przytyć do tej roli. Jak widać reżyser miał nieco inny plan. 

Joker recenzja
Joker recenzja
Przeczytaj także "Joker" reż. Todd Philips [RECENZJA]

Jak podaje Looper.com, utrata kilogramów nie była jedynym celem. Okazuje się, że Joaquin postanowił przygotować również swoje ciało do pracy na planie. Jest jedna scena w filmie, w której Joker jest ścigany przez dwóch policjantów. Arthur ucieka aż w końcu wpada na samochód, a następnie z hukiem upada na ziemię. Tą scenę zagrał aktor. Joaquin chciał, żeby wszystko było jak najbardziej realne dlatego zagrał bez pomocy kaskadera. Nagranie możecie zobaczyć poniżej: 

"Joker" trafi na ekrany kin już w 4 października 2019 roku. Czy Joaquin Phoenix ma szansę na Oscara? Wiele na to wskazuje. Plotki głoszą, że aktor zasługuje na statuetkę za rolę Jokera. 

Zobacz także: Soundtrack z filmu "Joker" już na Spotify. Jakie piosenki są na playliście?

Tagi: Joker Joaquin Phoenix