19.01.2018 19:15

Jak zaczynali karierę najsławniejsi obecnie aktorzy?

Zanim poznał ich cały świat i pokochały wszystkie kobiety, byli początkującymi aktorami, którzy musieli mierzyć się z wieloma trudami, a przede wszystkim – małymi i/lub marnymi rolami. 

Jak zaczynali karierę najsławniejsi obecnie aktorzy?
foto: kadry z wideo

Są uwielbiani, pożądani i rozchwytywani. Ich nazwiska znają wszyscy. Producenci biją się, by móc dać im rolę, a kobiety marzą, by móc spędzić z nimi choć jedną noc. Michael Fassbender, Ryan Gosling, Chris Hemsworth i pozostali bohaterowie naszego zestawienia to aktualnie największe gwiazdy ekranu z pokolenia 30/40-latków, które występują w największych hitach za najwyższe stawki. Jednak nie zawsze tak było. Każda, nawet najjaśniejsza gwiazda Hollywood musiała bowiem jakoś zaczynać. A początki te nie zawsze były łatwe i nie zawsze zwiastujące zawrotną karierę na dużym ekranie.

W poniższym zestawieniu postanowiliśmy więc nie tylko pokazać, jak debiutowali najsłynniejsi obecnie gwiazdorzy Hollywood, ale też przypomnieć o ich znaczących bądź przełomowych rolach z początków kariery. Jesteśmy ciekawi, czy je pamiętacie!

1. Michael Fassbender

michael fassbender początki

Tylko najwierniejsze fanki Fassbendera pamiętają, że ten irlandzko-niemiecki aktor zaczynał swoją karierę w 2001 roku w serialu „Kompania braci”. 24-letni wówczas aktor wcielił się w epizodyczną rolę sierżanta Burtona Christensona o pseudonimie Pat. 

fassbender

Później przez kilka lat grywał w podrzędnych serialach i filmach telewizyjnych (w jednym z nich wcielił się nawet w samego Azazela!), by wreszcie wykonać swój wielki skok na wielkim ekranie w „300” Zacka Snydera. Tak, to właśnie on wybił się na plecach Leonidasa, by zadać cios żołnierzowi Kserksesa. Naprawdę. Zobaczcie sami:

Kiedy więc przechadzając się prawie nago wśród innych Spartan udowodnił już, że ma warunki, by występować w blockbusterach, przyszedł czas na zaprezentowanie prawdziwego kunsztu aktorskiego. Rola w „Głodzie” brytyjskiego reżysera Steve'a McQueena należała do najtrudniejszych w jego karierze (schudł do niej aż 16 kg), jednak była też przepustką do wielkiego świata kina („Bękarty wojny”, „X-Men: Pierwsza klasa”, „Niebezpieczna metoda”, „Steve Jobs”, „Zniewolony”) i kolejnych wspaniałych artystycznych wyzwań („Fish Tank”, „Wstyd”, „Frank”, „Makbet”). 

Natalia Hluzow
Tagi: Benedict Cumberbatch Tom Hardy Jake Gyllenhaal Tom Hiddleston Michael Fassbender Ryan Gosling Ryan Reynolds Chris Hemsworth Adam Driver Kit Harington