Powstaje „katolicki Netflix”. Jakie treści znajdą się na platformie?

Natalia Hluzow
29.06.2018 11:11
Powstaje „katolicki Netflix”. Jakie treści znajdą się na platformie? Fot. Shutterstock; kadr z filmu "Jesus Christ Superstar"

O. Adam Szustak, dominikanin i twórca kanału Youtube „Langusta na palmie”, zapowiedział powstanie „katolickiego Netfliksa”. Jakie materiały będą dostępne w serwisie?

Jeden z najpopularniejszych polskich rekolekcjonistów, znany z udzielania się nie tylko w Kościele Katolickim, ale także w mediach, przygotowuje nową platformę streamingową. Twórca i właściciel kanału Youtube o nazwie „Langusta na palmie” swój nowy projekt nazywa „katolickim Netfliksem” i zapowiada, że będzie to olbrzymia baza materiałów wideo przeznaczonych dla wiernych KK.

Co znajdzie się na „katolickim Netfliksie”?

Powstanie „katolickiego Netfliksa” o. Szustak ogłosił na swoim kanale Youtube, który z powodzeniem prowadzi od 2012 roku. Jak zapowiedział, będzie to nowa platforma kaznodziejsko-teologiczno-duszpasterska powstała w wyniku przekształcenia portalu dominikanie.pl. Celem projektu jest zaangażowanie jak największej liczby braci dominikanów oraz innych twórców związanych z kościołem, by dostarczać jak najwięcej dobrych, biblijnych i teologicznych treści. W rozmowie z portalem Stacja7.pl o. Szustak wyjaśnił:

Chcemy rozwijać wyłącznie treści wideo, ponieważ odkrywamy, że to jest najlepsza forma do głoszenia Słowa Bożego w dzisiejszym świecie, najlepsza forma dostarczania katolikom dobrze zrealizowanej i nagranej duchowej strawy.

Nowy portal ma zostać podzielony na kilka działów: dział teologiczny, gdzie będą trafiały poważniejsze filmy, a także dział liturgiczny, dział katechetyczny oraz dział wypełniony materiałami wideo skierowanymi do dzieci. Dominikanin tłumaczy na swoim kanale, że celem projektu jest realizacja treści o jak najwyższej jakości.

Całej wypowiedzi o. Szustaka możecie posłuchać poniżej:

„Katolicki Netflix” o. Szustaka – kiedy wystartuje?

Pierwszym krokiem do realizacji nowego projektu było wynajęcie loftu w Warszawie, które będzie służyło za „langustowo-dominikańskie” studio. Obecnie trwają przygotowania. Realizacja treści ma rozpocząć się po wakacjach 2018. Jak zapowiada o. Szustak, nowa platforma wystartuje najprawdopodobniej w grudniu 2018 – najpóźniej na Wielkanoc 2019.

Fundusze do opłacenia studia i filmowców będą pochodziły z datków zbieranych za pośrednictwem serwisu Patronite. „Katolicki Netflix” to oczywiście nazwa robocza. Dominikanin nie podał jeszcze oficjalnej nazwy platformy.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.