Pogoda
29.06.2018 11:11

Powstaje „katolicki Netflix”. Jakie treści znajdą się na platformie?

O. Adam Szustak, dominikanin i twórca kanału Youtube „Langusta na palmie”, zapowiedział powstanie „katolickiego Netfliksa”. Jakie materiały będą dostępne w serwisie?

katolicki Netflix
foto: Shutterstock; kadr z filmu "Jesus Christ Superstar"

Jeden z najpopularniejszych polskich rekolekcjonistów, znany z udzielania się nie tylko w Kościele Katolickim, ale także w mediach, przygotowuje nową platformę streamingową. Twórca i właściciel kanału Youtube o nazwie „Langusta na palmie” swój nowy projekt nazywa „katolickim Netfliksem” i zapowiada, że będzie to olbrzymia baza materiałów wideo przeznaczonych dla wiernych KK.

Co znajdzie się na „katolickim Netfliksie”?

Powstanie „katolickiego Netfliksa” o. Szustak ogłosił na swoim kanale Youtube, który z powodzeniem prowadzi od 2012 roku. Jak zapowiedział, będzie to nowa platforma kaznodziejsko-teologiczno-duszpasterska powstała w wyniku przekształcenia portalu dominikanie.pl. Celem projektu jest zaangażowanie jak największej liczby braci dominikanów oraz innych twórców związanych z kościołem, by dostarczać jak najwięcej dobrych, biblijnych i teologicznych treści. W rozmowie z portalem Stacja7.pl o. Szustak wyjaśnił:

"

Chcemy rozwijać wyłącznie treści wideo, ponieważ odkrywamy, że to jest najlepsza forma do głoszenia Słowa Bożego w dzisiejszym świecie, najlepsza forma dostarczania katolikom dobrze zrealizowanej i nagranej duchowej strawy. "

Nowy portal ma zostać podzielony na kilka działów: dział teologiczny, gdzie będą trafiały poważniejsze filmy, a także dział liturgiczny, dział katechetyczny oraz dział wypełniony materiałami wideo skierowanymi do dzieci. Dominikanin tłumaczy na swoim kanale, że celem projektu jest realizacja treści o jak najwyższej jakości.

Całej wypowiedzi o. Szustaka możecie posłuchać poniżej:

„Katolicki Netflix” o. Szustaka – kiedy wystartuje?

Pierwszym krokiem do realizacji nowego projektu było wynajęcie loftu w Warszawie, które będzie służyło za „langustowo-dominikańskie” studio. Obecnie trwają przygotowania. Realizacja treści ma rozpocząć się po wakacjach 2018. Jak zapowiada o. Szustak, nowa platforma wystartuje najprawdopodobniej w grudniu 2018 – najpóźniej na Wielkanoc 2019.

Fundusze do opłacenia studia i filmowców będą pochodziły z datków zbieranych za pośrednictwem serwisu Patronite. „Katolicki Netflix” to oczywiście nazwa robocza. Dominikanin nie podał jeszcze oficjalnej nazwy platformy.

Natalia Hluzow
Tagi: News Netflix