Wiemy, kiedy do sprzedaży na DVD i Blu-ray trafi film "LEGO Przygoda 2"

24.05.2019 15:38
LEGO Przygoda 2|undefined Fot. materiały prasowe

Bohaterowie Klocburga jednoczą siły, aby wziąć udział w zupełnie nowej, wypełnionej akcją ekspedycji i ocalić ukochane miasto. Kinowy hit Warner Bros. zadebiutuje na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD już 27 maja 2019 roku.

Pięć lat po starciu z bezwzględnym Prezesem Biznesem, o czym opowiadał film "LEGO Przygoda", na ulicach Klocburga ponownie zapanował spokój, a jego mieszkańcom udało się odbudować zniszczone miasto. Niestety, bardzo szybko przekonali się, że sielanka nie może trwać długo.

LEGO Przygoda 2 - premiera filmu na DVD i Blu-ray

Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO niszczą wszystko w tak szybkim tempie, że nikt nie nadąża z odbudowywaniem. Aby ich pokonać i przywrócić spokój w świecie LEGO, Emmet, Lucy, Batman wraz z przyjaciółmi wyruszą w podróż do odległych, nieodkrytych światów, w tym do dziwacznej galaktyki, w której wszystko jest musicalem. Podróż ta będzie sprawdzianem ich odwagi, kreatywności i umiejętności "Master Builderskich", a ponadto ukaże, jak bardzo są wyjątkowi.

"LEGO Przygoda 2" to kontynuacja entuzjastycznie przyjętego przez widzów filmowego przeboju, który zdobył nominację do Oscara i Złotego Globu oraz dał początek udanej serii filmów opowiadających o perypetiach klockowych bohaterów. Obraz wyreżyserował Mike Mitchell, twórca takich produkcji jak "Trolle" czy "Shrek Forever".

Głosów głównym bohaterom po raz kolejny użyczyły największe gwiazdy kina: Chris Pratt ("Strażnicy galaktyki"), trzykrotnie nominowana do nagrody Emmy Elizabeth Banks (cykl "Igrzyska śmierci"), pięciokrotnie nominowany do nagrody Emmy Will Arnett ("LEGO Batman: Film"), zdobywczyni nagrody Emmy Tiffany Haddish ("Keanu"), nominowana do dwóch Złotych Globów Alison Brie (serial "GLOW"), Nick Offerman ("McImperium"), dwukrotnie nominowany do Oscara Jonah Hill ("Wilk z Wall Street"), Channing Tatum ("Magic Mike"), Jason Momoa ("Aquaman"), dwukrotnie nominowany do Oscara Ralph Fiennes ("Lista Schindlera") oraz Bruce Willis (seria "Szklana pułapka").

W polskiej wersji językowej bohaterowie filmu przemówili głosami: Piotra Bajtlika (Emmet), Ewy Andruszkiewicz (Żyleta), Natalii Sikory (Królowa Wisimi), Magdaleny Wasylik (Generał Zadyma), Krzysztofa Banaszyka (Batman), Marka Barbasiewicza (Alfred), Macieja Kowalika (Benek), Marty Dobeckiej (Kicia Rożek), Wojciecha Paszkowskiego (Prezes Biznes), Michała Szpaka (Baltazar), Sebastiana Stankiewicza (Bananiak) i Artura Barcisia (Wafel-Wafel).

Choć fabularnie "LEGO Przygoda 2" jest samodzielną produkcją, w filmie powracają bohaterowie znani z jego pierwszej części. Wśród nich są niezłomny Emmet o czułym sercu i twarda jak stal Lucy, przezabawnie zarozumiały Batman, nieprzewidywalna i uwielbiająca brokat Kicia Rożek, Stalowobrody wyglądający jak skrzyżowanie pirata ze szwajcarskim scyzorykiem oraz Benek, najbardziej "odleciany" kosmonauta w historii.

Obok nich na ekranie pojawia się galeria nowych bohaterów, takich jak zmiennokształtna królowa Wisimi I’Powiewa, jej onieśmielająca prawa ręka generał Zadyma oraz tajemniczy kosmiczny kowboj Rex Niebezpiecznik. Ta zreorganizowana drużyna minifigurek LEGO zabierze widzów w niepowtarzalną międzygalaktyczną podróż do nigdy wcześniej niewidzianych światów, które czekają na odkrycie za złowrogą bramą Stairgate. Premiera filmu na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD już 27 maja 2019 roku.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.