Dwa głośne filmy od Gutek Film szybciej na platformach VOD

03.04.2020 15:01
Dwa głośne filmy od Gutek Film szybciej na platformach VOD Fot. . materiały prasowe Gutek Film

Dystrybutor filmów Gutek Film również zdecydował się wesprzeć wszystkich siedzących w domach i przyspieszył premiery swoich dwóch ostatnich filmów.

Polski dystrybutor filmowy, firma Gutek Film, dołączył do grona innych firm branży kulturalnej, które zdecydowały się wcześniej wypuścić swoje filmy do sieci. Chce w ten sposób umilić czas wszystkim, którzy z powodu epidemii więcej czasu spędzają w domach.

Mowa o dwóch filmach, które trafiły do kin w grudniu i styczniu, wywołując przy tym sporo dyskusji, nie tylko na temat kinematografii. Mowa o filmach „Oficer i Szpieg” Romana Polańskiego oraz francuskiej komedii „Poznajmy się jeszcze raz”.

Przeczytaj także

„Oficer i Szpieg” (2019), reż. Roman Polański

„Oficer i szpieg” to bazująca na prawdziwych wydarzeniach adaptacja powieści Roberta Harrisa. Film opowiada o francuskim oficerze wojskowym Alfredzie Dreyfusie, niesłusznie oskarżonym o zdradę stanu i skazanym na dożywocie.

Film, którego światowa premiera odbyła się na festiwalu filmowym w Wenecji, gdzie otrzymał trzy nagrody, w tym Wielką Nagrodę Jury. Nagrodzony został także trzema Cezarami, najważniejszymi nagrodami francuskiego przemysłu filmowego. O produkcji zrobiło się głośno także w kontekście osoby reżysera, Romana Polańskiego oraz ciążącym na nich zarzutach z przeszłości.

Film dostępny jest od dziś w serwisach: Player.pl, VOD.pl oraz Cineman.pl.

Czytaj także: "Oficer i szpieg", reż. Roman Polański [RECENZJA].

Poznajmy się jeszcze raz (2019), reż. Nicolas Bedos

Francuski komedio-dramat, również nagrodzony trzema Cezarami, w tym za scenariusz oryginalny. Opowieść o mężczyźnie w średnim wieku, który nie potrafi odnaleźć się we współczesnym świecie, zewsząd otoczony nowymi technologiami. Wzdycha do pięknych i prostszych lat minionych, marząc o tym by ponownie móc czerpać z życia, tak jak robił to za dawnych czasów.

Traf chce, że dzięki nietypowemu projektowi, mężczyzna będzie mógł na nowo przeżyć lata swojej młodości. Nietypowy film, opowiadający o magicznej sile nostalgii.

Film dostępny jest od dziś w serwisach: Player.pl, VOD.pl oraz Cineman.pl.

Warto przypomnieć, że od marca w serwisach streamingowych dostępny jest także film „Portret kobiety w ogniu” Celine Sciammy, nominowany do Złotego Globa, jako najlepszy film nieanglojęzyczny.

Czytaj także: Top 10: Najlepsze filmy dekady. Które zrobiły na nas największe wrażenie?

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.