Ojciec jednej z ofiar zamachu w Aurorze nie zgadza się z krytyką "Jokera"

26.09.2019 15:32
Ojciec jednej z ofiar zamachu w Aurorze nie zgadza się z krytyką "Jokera" Fot. . kadr z wideo JOKER - Final Trailer/YouTube

Premiera "Jokera" odbędzie się już na początku października 2019 roku. Jednak każdego dnia coraz więcej osób krytykuje nadchodzącą produkcję.

Na Warner Bros. Pictures i DC Comics spada obecnie fala krytyki. Wszystko przez zbliżającą się premierą "Jokera". Todd Philips i Joaquin Phoenix są zajęci udzielaniem wywiadów i odpowiadaniem na pytania dziennikarzy. Jeden z reporterów zapytał, czy twórcy nie obawiają się tego, że po premierze wzrośnie liczba przestępczości. Według niektórych najnowsza produkcja, która opowiada o przestępcy z Gotham jest "gloryfikacją przemocy". Z tą opinią zgadza się większość rodzin ofiar strzelaniny w kinie Aurora.

Ojciec jednej z ofiar zamachu w Aurorze nie zgadza się z krytyką "Jokera"

Do tragedii doszło w 2012 roku podczas seansu "Mrocznego Rycerza". W trakcie pokazu na salę wszedł mężczyzna i zaczął strzelać. Zginęło 12 osób, a 59 zostało rannych. Rodziny ofiar strzelaniny w kinie w Kolorado zwróciły się z prośbą do studia Warner Bros., żeby nie wyświetlano "Jokera" w kinie Aurora.

Przeczytaj także

Mike Senecal, ojciec Katherine Senecal, jednej z ofiar strzelaniny w Aurorze, wyjaśnił, dlaczego on i jego córka nie zgadzają się z krytyką "Jokera". Według mężczyzny, Katherine nie uważałaby, że przedstawienie przemocy na ekranie prowokuje innych do popełniania przestępstw. Według niego należałoby się skupić na innych rzeczach. TMZ podaje:

Według niego Katie byłaby zdolna oddzielić film od rzeczywistości. Mike wierzy, że osoby, które tego nie potrafią są częścią problemu. Dodaje, że ludzie, którzy stosują przemoc istnieją niezależnie od tego, czy "Joker" zostanie wyświetlony. Osoby, które mają problem z tym filmem nie muszą go widzieć. Mike uznał, że zobaczy ten film i myśli, że jego córka również by na niego poszła. Niestety Katie zmarła w zeszłym roku, a przyczyną jej śmierci było samobójstwo. Według mężczyzny dziewczyna zmagała się z problemami tuż przed strzelaniną w kinie. Ojciec Katie dodał, że córka uważała, że największym problemem w tym kraju jest brak zainteresowania zdrowiem psychicznym... nie filmy.

Warner Bros. Pictures wydał oświadczenie w sprawie krytyki "Jokera". Studio podkreśla, że ani aktorzy ani twórcy nie popierają przemocy. Premiera filmu odbędzie się już 4 października 2019 roku.

Zobacz także: Wojsko i FBI otrzegają przed możliwymi zamachami w trakcie premiery "Jokera"

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.