Robert Więckiewicz: Najlepsze role aktora. "Odwróceni", "Pod mocnym aniołem" i inne

27.02.2019
Aktualizacja: 04.02.2020 10:00
najlepsze role Roberta Więckiewicza|undefined Fot. : materiały prasowe

Robert Więckiewicz to bez wątpienia utalentowany aktor. Na swoim koncie ma wiele świetnych ról, którymi udowodnił, że należy do grona wszechstronnych artystów.

Robert Więckiewicz to aktor, który z pewnością nie boi się wyzwań. Zagrał w filmach, które na zawsze zapisały się w historii polskiej kinematografii. Aktor zazwyczaj wciela się w czarne charaktery, członków mafii czy cwaniaczków. W czasie trwania swojej kariery, Robert Więckiewicz zdobył wiele nagród i wyróżnień. Wystąpił nawet u boku Jima Carrey'a w filmie "Prawdziwe zbrodnie". Aktor zyskał również honorowe obywatelstwo miasta Nowa Ruda - miejscu, w którym się urodził. Przedstawiamy Wam najlepsze role tego utalentowanego aktora.

Przeczytaj także

TOP 10: Najlepsze role Roberta Więckiewicza

1. "Odwróceni" - Jan "Blacha" Blachowski

Głośna produkcja stacji TVN, która miała swoją premierę w 2007 roku. Serial opowiada o próbie rozbicia gangu pruszkowskiego. Wiosną 2019 roku na antenę stacji trafi kontynuacja tego popularnego serialu, którego akcja toczy się kilkanaście lat później, kiedy gangsterzy są już na wolności.

2. "1983" - Anatol Janów

Historia "1983" jest sprawnie opowiedziana, fabuła jest przejrzysta, a zwroty akcji są sprawnie wprowadzone. Polski serial dostępny na platformie Netflix buduje historię, w której przedstawia wizje, w której komunizm nie upadał.

3. "Kler" - Ksiądz Tadeusz Trybus

"Kler" to film Wojtka Smarzowskiego, który przedstawia obraz polskiego kościoła katolickiego z perspektywy zakrystii. Film opowiada historie, które są niewygodne i przemilczane. Nikogo nie zdziwi, że film wywołał wiele kontrowersji w naszym kraju.

4. "Ślepnąć od świateł" - Jacek

Jeśli wydaje się Wam, że życie dilera należy do tych najprostszych, bo pieniędzy ma jak lodu, grubo się mylicie. Serial rzuca światło na ciemną stronę życia dilera, ich klientów i konsekwencji, jakie za sobą niosą używki.

5. "Pod mocnym aniołem" - Jerzy

Tego filmu nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Kolejny świetny film Wojtka Smarzowskiego, który jest adaptacją książki Jerzego Pilcha. Głównego bohatera, którego gra Więckiewicz, poznajemy wtedy, kiedy ten próbuje zerwać z alkoholowym nałogiem. Obraz jest brutalną prawdą o alkoholizmie.

6. "W ciemności" - Leopold Socha

Produkcja w reżyserii Agnieszki Holland, która została nominowana do nagrody Oscara w 2012 roku w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Film opowiada historię żydowskiej rodziny, która podczas wojny ukrywała się w kanałach lwowskich. Rodzinie pomagał Leopold Socha, który postanawia uratować ich za wszelką cenę.

7. "Wałęsa. Człowiek z nadziei" - Lech Wałęsa

Rola Roberta Więckiewicza była szeroko komentowana. Chwalono aktora, że tak wiernie odwzorował postać Lecha Wałęsy. Był nie tylko świetnie ucharakteryzowany, ale także ukazany jako zwykły człowiek, który postanowił sprzeciwić się władzy. Film Andrzeja Wajdy.

8. "Ziarno prawdy" - prokurator Teodor Szacki

"Ziarno prawdy" jest ekranizacją powieści Zygmunta Miłoszewskiego, laureata Paszportów. Prokurator Teodor Szacki próbuje rozwiązać morderstwo, do którego doszło w Sandomierzu. Stróże prawa muszą jeszcze stawić czoła rozhisteryzowanym obywatelom.

9. "Vinci" - Robert "Cuma" Cumiński

W filmie zobaczymy Roberta Więckiewicza i Borysa Szyca. "Cuma" wychodzi z więzienia i dostaje propozycję zrobienia skoku. Złodzieje mają ukraść obraz Leonarda Da Vinci "Dama z gronostajem".

10. "Lejdis" - Marek Dywanik

Komedia, w której Więckiewicz wcielił się w narzeczonego jednej z bohaterek. Mężczyzna ją zdradza i oszukuje. Przyjaciółki kobiety wiedzą, co w trawie piszczy i próbują przyłapać Dywanika na gorącym uczynku.

Który film z Robertem Więckiewiczem lubicie najbardziej?

Zobacz także: >>Oscary 2019: Najwięksi wygrani 91. gali wręczenia nagród<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.