01.03.2019 15:36

Najlepsze filmy Davida Firtha, twórcy "Salad Fingers"

Internet jest pełen ciemnych i niezbadanych zakamarków. W sieci znajdziecie masę filmików, które zapewne wzbudzą Wasz niepokój i skłonią do zadania sobie pytania "gdzie jestem i jak się tutaj dostałem?".

David Firth, najlepsze animacje
fot: kadr z wideo

David Firth jest angielskim autorem filmów animowanych. Twórczość Firtha jest szalenie niepokojąca. Mężczyzna często przedstawia zdeformowanych ludzi lub dziwne i niesmaczne wizje ludzkości i przyszłości. Firth sam przyznaje, że praca nad animacjami zajmuje mu całkiem sporo czasu. Okazuje się, że pierwszy odcinek "Salad Fingers" zajął mu jeden dzień i noc. Stworzenie kolejnego trwało nieco dłużej, bo dwa tygodnie, a przedostatni zajął mu około trzech miesięcy. 

Najlepsze filmy animowane Davida Firtha

David Firth wyprodukował nawet kilka animacji dla kanału komediowego BBC. W jego twórczości przeważają smutne motywy, ciemna sceneria i surrealizm. Często porusza tematy dotyczące depresji czy chorób psychicznych. Część jego dzieł można określić jako czarny humor, ale większość z nich to eksperymenty.

Salad Fingers
Salad Fingers
Przeczytaj także "Salad Fingers" powrócił! Zobacz pierwszy odcinek po 5-letniej przerwie

"Salad Fingers"

To chyba najbardziej znana animacja Firtha, która opowiada o stworze, który posturą przypomina człowieka. Jednak to, co go odróżnia, to zielona skóra, palce nienaturalnej długości, a także wyłupiaste oczy. Salad Fingers zamieszkuje dom, który leży po środku niczego w opustoszałym, postapokaliptycznym świecie. W każdym odcinku zielony stwór zwraca się bezpośrednio do odbiorcy.

"Dog of Man"

Na samym początku widzimy mężczyznę, który płacze przed swoją roślinką, która ma pełno pąków. Główny bohater jest bardzo samotny, chociaż ma psa. Zwierzę twierdzi, że jeśli mężczyzna coś wyhoduje, będzie jak ta roślina. Nawet jeśli to oznaczałoby ogromne poświęcenie, pies jest w stanie zrobić wszystko dla swojego Pana.

"Cream"

Wyobraźcie sobie, że wszelkie niedoskonałości, które dotyczą nie tylko urody, ale także całego świata, mogłyby zniknąć dzięki magicznej formule kremu? To nie przesada ani tani chwyt, żebyś kupić kolejny, bezużyteczny krem. Dzięki niemu wszystkie problemy bardzo szybko mogłyby się skończyć. Jednak taki pomysł nie podoba się każdemu...

"Sock 5: Three Skins Without Men"

Dzieci są kontrolowane przez gadającą głowę, którą znajdują podczas spaceru. Głowa mężczyzny leży na drzewie i wydaje dzieciom rozkazy. W międzyczasie w miasteczku mieszka trzech mężczyzn, którzy żyją bez skóry, a inny mieszkaniec ma w swoim domu trzy porozwieszane skóry na lince. Produkcja, która z pewnością jest godna uwagi.

Spoilsbury Toast Boy

Mimo, że animacja jest podzielona na dwie krótkie części, robi ogromne wrażenie. Chłopczyk odwiedza swoją babcie. Nagle w pokoju pojawiają się żuki, które przemawiają do chłopca ludzkim głosem. Czy to tylko halucynacje?

Trzeba przyznać, że David Firth należy do szalenie utalentowanych twórców. W szczególności ciekawe są te krótkie produkcje Davida Firtha, m.in.: "Video Dating Tape", "David Firth's Health Reminder", "The Adventures Of Music Mouth".

Zobacz także: >>TOP 10 naprawdę przerażających stron internetowych<<

Karolina Woźniak
Tagi: YouTube