18.06.2020 10:12

„xABo: Ksiądz Boniecki” – zobacz zwiastun filmu dokumentalnego

W sieci zadebiutował zwiastun filmu dokumentalnego, poświęcony życiu i misji księdza Adama Bonieckiego. Produkcja stanowi intrygujący portret netuzinkowego człowieka.

„xABo: Ksiądz Boniecki” – zobacz zwiastun filmu dokumentalnego
fot.Grażyna Makara/ materiały prasowe Gutek Film

Film Aleksandry Potoczek stanowi zapis codzienności księdza Adama Bonieckiego, którego postawa jest „solą w oku Instytucji Kościoła”, jak mówi oficjalny opis fabuły. Boniecki dostał zakaz wypowiedzi medialnych. Otrzymał jedynie dyspensę na pisanie dla „Tygodnika Powszechnego”.

ks. Adam Boniecki
ks. Adam Boniecki
Przeczytaj także "xABo: Ksiądz Boniecki" - zobacz plakat filmu o kontrowersyjnym duchownym

„XaBO: ksiądz Boniecki” stanowi zapis podróży mężczyzny, który jeździ na spotkania autorskie po całej Polsce i wspiera dobrym słowem wszystkich potrzebujących.

"

„xABo: Ksiądz Boniecki” jest portretem filozofa, pielgrzyma-outsidera, który całe życie wędruje własną drogą. Człowieka który łaknie kontaktu z innymi, ale kamera portretuje go także w chwilach samotności i zmęczenia wspaniałą, ale wyczerpującą podróżą, z walizką pełną naszych pytań o drogę.

Tramwajami, samolotami, pociągami, autobusami, samochodami tytułowy xABo przemierza Polskę, a napotkane w podróży osoby otwierają przed nim swoje „walizki” wątpliwości, zaniechań, smutku; bagaże pełne fundamentalnych pytań, jakie stawia sobie każdy człowiek. "

Tytuł filmu wziął się natomiast od podpisu, którym wieńczy swoją korespondencję z bliskimi ksiądz. Produkcja staje się więc nie tylko portretem konkretnego człowieka, ale także filozoficzną dysputą na najważniejsze tematy w życiu każdego człowieka.

koronawirus
koronawirus
Przeczytaj także Leczył koronawirusa egzorcyzmami. Zaraził w ten sposób 19 osób i zmarł

„xABo: Ksiądz Boniecki” – zwiastun filmu

„xABo: Ksiądz Boniecki” – kiedy w kinach?

Premiera filmu zapowiedziana jest na 24 lipca.

Czytaj także: Na Marsie odkryto ludzkie kości? Niesamowite znalezisko nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać.

Czy planujesz obejrzeć film "xABO: ksiądz Boniecki"?

Tagi: Newsy Film News Zwiastuny