23.10.2017 14:20

10 najbardziej zaskakujących śmierci bohaterów w „The Walking Dead”

Serial oparty na komiksie Roberta Kirkmana, to jedna z tych produkcji, gdzie trup ściele się gęsto. I w tym wypadku nie chodzi jedynie o masakrowanie umarlaków, którzy wstali z grobu. Równie często śmierć dopada bohaterów ocalałych w apokalipsie zombie. Oto lista najbardziej szokujących śmierci w hicie AMC. Uwaga! Artykuł zawiera spoilery!

10 najbardziej zaskakujących śmierci bohaterów w „The Walking Dead”
foto: kadr z serialu

22 października 2017 roku na antenie AMC wystartował 8. sezon serialu „The Walking Dead”. Premiera nowej serii stała się podwójnym świętem dla fanów, ponieważ był to jednocześnie 100. odcinek produkcji. Przez prawie 8 lat kręcenia „Żywych trupów” widzowie pożegnali wielu bohaterów. W zasadzie od początku na ekranie widzimy jedynie Ricka i Carla. Komiks Roberta Kirkmana słynie z uśmiercania postaci, kiedy czytelnik najmniej się tego spodziewa. Twórcom serialu również się to udało, bo produkcja AMC nie trzyma się wiernie papierowego oryginału. Z okazji premiery 8. sezonu „The Walking Dead” przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 najbardziej szokujących śmierci bohaterów. 

1. Glenn

Żeby dowiedzieć się, że Glenn padł ofiarą Negana, widzowie musieli czekać kilka miesięcy. Ostatni odcinek 6. sezonu zakończył się bowiem cliffhangerem i fani serialu nie mogli doczekać się odpowiedzi na pytanie: komu za pomocą Lucille Negan rozłupał czaszkę. Najbardziej szokujące w śmierci Glenna nie było to, że wielokrotnie wywijał się śmierci i przyszła w końcu na niego pora. W komiksie też został zabity przez Negana, a twórcy serialu rzadko trzymają się oryginału. Właśnie ten fakt sprawił, że dla wielu widzów był to podwójny cios. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale The Walking Dead