29.08.2017 14:35

100. odcinek „The Walking Dead” będzie zawierał sporo Easter eggów

8. sezon „The Walking Dead” zbliża się z prędkością zombie, ale jest już na horyzoncie. Twórcy serialu zapowiedzieli, że w 100. odcinku zobaczymy sporo nawiązań do poprzednich serii. 

The Walking dead
foto: kadr z serialu

Już niedługo premiera wyczekiwanej 8. serii „The Walking Dead”. Pierwszy odcinek będzie okazją do jubileuszu fanów i twórców hitu stacji AMC, chociaż ostatnio sytuacja między twórcami a telewizją jest dość napięta. Premierowy epizod jest jednocześnie 100. odcinkiem serialu. Po miesiącach oczekiwań w końcu zobaczymy, jak grupa Ricka wyrównuje rachunki z pozbawionym moralności Neganem. Główni bohaterowie ponownie połączą siły, by zmierzyć się w kolejnej wielkiej bitwie. Jak widać, w świecie „Żywych trupów” największymi wrogami wcale nie są zombie, tylko inni ludzie. Fragmenty potyczki mogliśmy już zobaczyć w dość długim trailerze nadchodzącej serii, zaprezentowanym na San Diego Comic Con 2017

Będziesz oglądać 8. sezon „The Walking Dead”?

Jeden z twórców serialu, producent Greg Nicotero, zapowiedział, że 100. odcinek będzie naszpikowany odniesieniami. Easter eggi głównie mają dotyczyć odcinków z poprzednich serii. Jednocześnie ma być to hołd złożony wcześniejszym sezonom serialu. 

"

W wielu przypadkach na pewno natkniecie się na odniesienia przywołujące poprzednie odcinki.  "

W serialu niejednokrotnie pojawiały się już Easter eggi. Zdarzały się nawiązania do klasycznych horrorów, nie tylko o zombie,  takich jak „Koszmarne opowieści”„Szczęki”„Świt żywych trupów”, czy „Amerykański wilkołak w Londynie. Tym razem serial będzie składał pokłon samemu sobie, co jest wybaczalne, biorąc pod uwagę okrągły numerek premierowego odcinka. Fani komiksu Roberta Kirkmana zastanawiają się, czy w nadchodzącej serii pojawi się drastyczny skok w przyszłość, jak w papierowym pierwowzorze. Jedna ze scen trailera właśnie na to wskazuje. Do 23 października 2017 roku jeszcze trochę czasu, jednak aktorzy już stworzyli nagranie, w którym dziękują swoim fanom za wierność i wytrwałość. 

Wszystkim tym, którzy zapomnieli, co się działo w poprzednich 99. odcinkach, polecamy film, który zarysowuje główne wątki fabularne serialu. 

Będziecie oglądać?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale The Walking Dead