„13 powodów”: Hannah Baker nie powróci w 3. sezonie

Natalia Hluzow
28.05.2018 16:35
„13 powodów”: Hannah Baker nie powróci w 3. sezonie Fot. Beth Dubber/Netflix

Katherine Langford, która wciela się w główną bohaterkę „13 Reasons Why” wyznała, że nawet jeśli serial powróci z 3. sezonem, ona nie zagra już Hannah Baker.

„13 powodów” to jeden z najpopularniejszych seriali Netfliksa skierowanych do młodego widza. Użytkownicy serwisu mogą aktualnie oglądać 2. sezon „13 Reasons Why”, który odkrywa nowe, nieznane oblicze głównej bohaterki. Twórcy rozważają możliwość zrealizowania kolejnej odsłony produkcji. Jednak nawet jeśli powstanie - będzie musiała obyć się bez udziału Hannah Baker. Wcielająca się w nią Katherine Langford w jednym z ostatnich wywiadów wyznała bowiem, że zakończyła już swoją przygodę z serialem.

„13 powodów”: Hannah Baker nie powróci w kolejnych odcinkach 

Choć tak naprawdę wszystkie wydarzenia z serialu odbywają się po śmierci Hannah, a bohaterka grana przez Katherine Langford pojawia się tylko w retrospekcjach (w drugim sezonie również jako duch), Hannah Baker jest centralną postacią zarówno pierwszego, jak i drugiego sezonu „13 powodów”. Aktorka uważa, że na tym kończy się jej rola i nie chce już kontynuować swojego udziału w serialu. W wywiadzie dla EW powiedziała:

Według mnie, opowiedzieliśmy pełną historię Hannah już w 1. sezonie. Jeśli chodzi o realizację ostatniej sceny 13. odcinka 2. sezonu, często wspominałam o tym, że była to najtrudniejsza scena, ponieważ musiałam pozwolić jej odejść. Myślę, że powrót w tym sezonie był dużym wyzwaniem, ponieważ grałam ją, ale tak naprawdę nie ją.

Faktycznie, 1. sezon ukazywał Hannah taką, jaką chciała być widziana. W drugim – poznajemy jej inne, niekoniecznie prawdziwe oblicza, rysowane przez zeznania pozostałych bohaterów, co z pewnością stanowiło dodatkowe wyzwanie aktorskie. Ostatecznie jednak Hannah odzyskuje spokój i w odcinku „Bye” jej duch znika. Dlatego Langford nie widzi sensu, by jeszcze raz wskrzeszać tę postać na ekranie. 

2. sezon był dla niej trochę jak przebywanie w czyśćcu, po którym miałam okazję oficjalnie się z nią pożegnać. To zdecydowanie był właściwy moment. Dla mnie, pożegnanie z Hannah nastąpiło w 1. sezonie, sezon 2. był po to, by Clay mógł się z nią pożegnać.

Już powstanie 2. sezonu „13 powodów” wydawało się nie do końca dobrym pomysłem, biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie 13 powodów, dla których Hannah Baker odebrała sobie życie, przedstawiono w 1. sezonie. Kontynuacja historii w 2. sezonie ma rację bytu jedynie przez wzgląd na ukazanie życia Hannah z innych, różnych perspektyw. Trudno więc wyobrazić sobie, jak miałby wyglądać 3. sezon „13 powodów” bez udziału tej centralnej postaci. Czy twórcy mimo wszystko zdecydują się kontynuować serial w 3. sezonie? Przekonamy się już niebawem. 

Serial „13 powodów” dostępny jest w całości na platformie Netflix.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.