02.05.2018 17:43

„13 powodów” powraca! Netflix ogłosił datę premiery 2. sezonu w specjalnym teaserze

Netfix zapowiada, że kasety były dopiero początkiem... Co czeka bohaterów w 2. sezonie „Trzynastu powodów”?

13 powodów
foto: materiały prasowe Netflix

„Trzynaście powodów” to popularny serial Netfliksa o grupie nastolatków, która po samobójczej śmierci koleżanki ze szkoły, otrzymuje do odsłuchania 13 kaset z jej zwierzeniami. Każdego z bohaterów łączyła z nią inna relacja, każdego z nich Hannah oskarża po części o swoją śmierć.

Choć pierwszy sezon produkcji wydawał się być zamkniętą całością, już niebawem zobaczymy kontynuację serialu „13 reasons why”.

„Trzynaście powodów 2” - teaser

Netflix zaprezentował pierwszy teaser 2. sezonu serialu, który jest jednocześnie ogłoszeniem daty premiery. W nowych odcinkach bohaterowie będą próbowali poradzić sobie z konsekwencjami śmierci Hanny, podczas gdy szkoła Liberty High w obliczu procesu sądowego będzie starała się zrobić wszystko, by prawda o samobójstwie dziewczyny nie wyszła na jaw. Na trop tuszowania sprawy wpadnie jednak Clay, zakochany w Hannie główny bohater serialu. Pomogą mu w tym odnalezione polaroidowe zdjęcia.

„Trzynaście powodów 2” - kiedy premiera?

W obsadzie „Trzynastu powodów 2” ponownie zobaczymy znane twarze Dylana Minnette'a w roli Claya oraz Alishę Boe, Justina Prentice'a czy Kate Walsh w roli matki Hanny. 2. sezon „Trzynastu powodów” zadebiutuje na platformie Netflix 18 maja 2018 roku, jednak obecnie działa już strona 13ReasonsWhy.Info, na której można znaleźć przewodnik po odcinkach, a także rozmowy z obsadą na trudne tematy poruszane w serialu. Cykl materiałów wideo ma pomóc rodzicom kontaktować się z nastolatkami. Na stronie znajduje się również telefon zaufania dla młodzieży, która poszukuje wsparcia.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Netflix Trzynaście powodów