„13 powodów”: wszystko, co wiemy o 3. sezonie serialu Netfliksa

Natalia Hluzow
09.08.2018 18:01
„13 powodów”: wszystko, co wiemy o 3. sezonie serialu Netfliksa Fot. materiały prasowe Netflix

Po ogromnym sukcesie i równie sporych kontrowersjach wokół dwóch sezonów „13 powodów”, Netflix zapowiedział kolejną odsłonę serialu o uczniach Liberty High. Czego udało nam się dowiedzieć o 3. sezonie „13 Reasons Why”?

Po zestawie kaset wyjaśniających przyczyny samobójstwa nastoletniej Hannah Baker w 1. sezonie „13 powodów” oraz serii zeznań ukazujących różne punkty widzenia na bohaterkę w sezonie drugim, w trzeciej odsłonie „13 Reasons Why” Netflix planuje zostawić za sobą sprawę młodocianej samobójczyni i skupić się wyłącznie na problemach pozostałych bohaterów serialu. Kiedy „13 powodów” powróci z 3. sezonem? Kto powróci w obsadzie i jakie wydarzenia będą śledzić widzowie? Przed Wami wszystko, co wiemy na temat 3. sezonu „13 Reasons Why”.

13RW 3 Fot. foto: materiały prasowe Netflix

 „13 powodów” sezon 3 – o czym będzie?

W 2. sezonie „13 powodów” na jaw wyszły wszystkie sekrety Hannah, Clay w końcu pogodził się z jej śmiercią, a sprawa Bakerów przeciwko Liberty High została ostatecznie zamknięta, co złożyło się na zakończenie wątku dotychczasowej głównej bohaterki. Jednocześnie wcielająca się w nią Katherine Langford ogłosiła, że kończy swoją przygodę z serialem i Hannah Baker nie powróci w 3. sezonie w żadnej formie.

Showrunner produkcji, Brian Yorkey, wyznał, że widzi w tym rozwiązaniu pole do rozwoju nowych historii. Jak powiedział:

Zawsze uważałem, że jest tutaj do opowiedzenia coś więcej. (…) Dla mnie wszystko skupia się na tych bohaterach, niekoniecznie nowym zestawie taśm czy powodów.

A zatem co czeka nas w trzeciej odsłonie „13 Reasons Why”? W ostatnich scenach 2. sezonu upokorzony przez kolegów Tyler, kierowany żądzą zemsty zaplanował strzelaninę na szkolnej potańcówce. W ostatniej chwili od tej strasznej decyzji odwiódł go Clay, który przejął broń od kolegi, ściągając tarapaty na siebie samego.

3. sezon „13 powodów” bez wątpienia zaprezentuje konsekwencje sytuacji z finałowej sceny. Clay oraz towarzyszący mu Justin i Jessica będą musieli wytłumaczyć się z posiadanej broni. Z pewnością powróci również wątek uzależnienia Justina, który stał się nowym członkiem rodziny Claya, a także dalszy ciąg jego romansu z Jessiką – od niedawna dziewczyną Aleksa.

13RW 2 Fot. foto: materiały prasowe Netflix

Powinniśmy spodziewać się również powrotu Bryce’a, który po odbytej karze będzie musiał poradzić sobie z tematem swojej ciężarnej dziewczyny, Chloe. Czy będzie próbował pozbyć się dziecka? Wcielający się w postać Bryce’a Justin Prentice twierdzi, że wątek aborcji z pewnością pasowałby do jego postaci:

Myślę, że byłoby to interesujące, ponieważ Bryce pochodzi z wpływowej rodziny, która ma swoje sposoby na tuszowanie spraw.

Szczegóły fabularne 3. sezonu „13 Reasons Why” oczywiście wciąż pozostają tajemnicą, dlatego możemy być pewni, że poza kontynuowaniem rozpoczętych już wątków, twórcy serialu zaskoczą fanów całą masą nowych tajemnic i zwrotów akcji.

13RW 5 Fot. foto: materiały prasowe Netflix

Kto powróci w 3. sezonie „13 powodów”?

W związku z tym, że czytanie scenariusza „13 powodów s03” ma rozpocząć się już 13 sierpnia 2018, obsada serialu jest na ostatnim etapie negocjowania umów. Dzięki temu wiemy, że w 3. sezonie „13 Reasons Why” powrócą Dylan Minnette jako Clay Jensen, Brandon Flynn w roli Justina Foleya i Alisha Boe jako Jessica Davis, a także Christian Navarro (Tony Padilla), Justin Prentice (Bryce Walker), Miles Heizer (Alex), Devin Druid (Tyler) i Ross Butler (Zach Dempsey). Jak zostało wspomniane już wyżej, z serialu odeszła natomiast Katherine Langford, która przez 2 sezony występowała w nim jako Hannah Baker.

3. sezon „13 powodów” z pewnością zaprezentuje także nowe postaci, jednak na tym etapie nie wiadomo jeszcze, kim będą ani kto je zagra.

13RW 4 Fot. foto: materiały prasowe Netflix

„13 powodów” – zwiastun 3. sezonu

Na razie Netflix zaprezentował jedynie trzydziestosekundowy teaser „13 powodów 3”, w którym ogłosił kontynuację serialu. Wnioskując po dacie premiery zwiastuna 2. sezonu „13 Reasons Why”, pełnego trailera możemy spodziewać się niecały miesiąc przed premierą.

„13 Reasons Why” – kiedy premiera 3. sezonu?

W zapowiedzi 3. sezonu „13 powodów” Netflix umieścił jedynie informację, że serial powróci w 2019 roku. Jednak biorąc pod uwagę wiosenną datę premiery zarówno pierwszego, jak i drugiego sezonu produkcji, należy spodziewać się, że nowe odcinki „13 Reasons Why” w serwisie Netflix pojawią się wiosną 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.