09.08.2018 18:01

„13 powodów”: wszystko, co wiemy o 3. sezonie serialu Netfliksa

Po ogromnym sukcesie i równie sporych kontrowersjach wokół dwóch sezonów „13 powodów”, Netflix zapowiedział kolejną odsłonę serialu o uczniach Liberty High. Czego udało nam się dowiedzieć o 3. sezonie „13 Reasons Why”?

13 powodów sezon 3
foto: materiały prasowe Netflix

Po zestawie kaset wyjaśniających przyczyny samobójstwa nastoletniej Hannah Baker w 1. sezonie „13 powodów” oraz serii zeznań ukazujących różne punkty widzenia na bohaterkę w sezonie drugim, w trzeciej odsłonie „13 Reasons Why” Netflix planuje zostawić za sobą sprawę młodocianej samobójczyni i skupić się wyłącznie na problemach pozostałych bohaterów serialu. Kiedy „13 powodów” powróci z 3. sezonem? Kto powróci w obsadzie i jakie wydarzenia będą śledzić widzowie? Przed Wami wszystko, co wiemy na temat 3. sezonu „13 Reasons Why”.

13 powodów 3

 „13 powodów” sezon 3 – o czym będzie?

W 2. sezonie „13 powodów” na jaw wyszły wszystkie sekrety Hannah, Clay w końcu pogodził się z jej śmiercią, a sprawa Bakerów przeciwko Liberty High została ostatecznie zamknięta, co złożyło się na zakończenie wątku dotychczasowej głównej bohaterki. Jednocześnie wcielająca się w nią Katherine Langford ogłosiła, że kończy swoją przygodę z serialem i Hannah Baker nie powróci w 3. sezonie w żadnej formie.

Showrunner produkcji, Brian Yorkey, wyznał, że widzi w tym rozwiązaniu pole do rozwoju nowych historii. Jak powiedział:

"

Zawsze uważałem, że jest tutaj do opowiedzenia coś więcej. (…) Dla mnie wszystko skupia się na tych bohaterach, niekoniecznie nowym zestawie taśm czy powodów. "

A zatem co czeka nas w trzeciej odsłonie „13 Reasons Why”? W ostatnich scenach 2. sezonu upokorzony przez kolegów Tyler, kierowany żądzą zemsty zaplanował strzelaninę na szkolnej potańcówce. W ostatniej chwili od tej strasznej decyzji odwiódł go Clay, który przejął broń od kolegi, ściągając tarapaty na siebie samego.

3. sezon „13 powodów” bez wątpienia zaprezentuje konsekwencje sytuacji z finałowej sceny. Clay oraz towarzyszący mu Justin i Jessica będą musieli wytłumaczyć się z posiadanej broni. Z pewnością powróci również wątek uzależnienia Justina, który stał się nowym członkiem rodziny Claya, a także dalszy ciąg jego romansu z Jessiką – od niedawna dziewczyną Aleksa.

13 powodów 3

Powinniśmy spodziewać się również powrotu Bryce’a, który po odbytej karze będzie musiał poradzić sobie z tematem swojej ciężarnej dziewczyny, Chloe. Czy będzie próbował pozbyć się dziecka? Wcielający się w postać Bryce’a Justin Prentice twierdzi, że wątek aborcji z pewnością pasowałby do jego postaci:

"

Myślę, że byłoby to interesujące, ponieważ Bryce pochodzi z wpływowej rodziny, która ma swoje sposoby na tuszowanie spraw. "

Szczegóły fabularne 3. sezonu „13 Reasons Why” oczywiście wciąż pozostają tajemnicą, dlatego możemy być pewni, że poza kontynuowaniem rozpoczętych już wątków, twórcy serialu zaskoczą fanów całą masą nowych tajemnic i zwrotów akcji.

13 powodów 3

Kto powróci w 3. sezonie „13 powodów”?

W związku z tym, że czytanie scenariusza „13 powodów s03” ma rozpocząć się już 13 sierpnia 2018, obsada serialu jest na ostatnim etapie negocjowania umów. Dzięki temu wiemy, że w 3. sezonie „13 Reasons Why” powrócą Dylan Minnette jako Clay Jensen, Brandon Flynn w roli Justina Foleya i Alisha Boe jako Jessica Davis, a także Christian Navarro (Tony Padilla), Justin Prentice (Bryce Walker), Miles Heizer (Alex), Devin Druid (Tyler) i Ross Butler (Zach Dempsey). Jak zostało wspomniane już wyżej, z serialu odeszła natomiast Katherine Langford, która przez 2 sezony występowała w nim jako Hannah Baker.

3. sezon „13 powodów” z pewnością zaprezentuje także nowe postaci, jednak na tym etapie nie wiadomo jeszcze, kim będą ani kto je zagra.

13 powodów 3

„13 powodów” – zwiastun 3. sezonu

Na razie Netflix zaprezentował jedynie trzydziestosekundowy teaser „13 powodów 3”, w którym ogłosił kontynuację serialu. Wnioskując po dacie premiery zwiastuna 2. sezonu „13 Reasons Why”, pełnego trailera możemy spodziewać się niecały miesiąc przed premierą.

„13 Reasons Why” – kiedy premiera 3. sezonu?

W zapowiedzi 3. sezonu „13 powodów” Netflix umieścił jedynie informację, że serial powróci w 2019 roku. Jednak biorąc pod uwagę wiosenną datę premiery zarówno pierwszego, jak i drugiego sezonu produkcji, należy spodziewać się, że nowe odcinki „13 Reasons Why” w serwisie Netflix pojawią się wiosną 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Netflix Trzynaście powodów