2. sezon „Stranger Things” będzie przypominać horror

Robert Skowronski
04.05.2017 10:20
2. sezon „Stranger Things” będzie przypominać horror Fot. materiały prasowe

„Stranger Things” przyzwyczaiło nas do klimatu filmów science fiction, choć nie brakowało tam też grozy. To właśnie na drugi z tych elementów będzie położony nacisk w 2. sezonie.

Twórcy zdradzili już, że „Stranger Things” w 2. sezonie pokaże trójkąt miłosny, serial będzie jak „Indiana Jonesa i Świątynia Zagłady”, do produkcji Netflixa powrócą nieżyjący bohaterowie. O tym wszystkim dowiemy się dopiero na Halloween 2017 roku, kiedy to znowu powrócimy do Hawkins, gdzie pojawią się też nowe twarze - wyjawiono już nam nazwiska aktorów, którzy dołączą do serialu Netflixa.

Dziecięca obsada zdradziła kilka nowych faktów dotyczących nadchodzących odcinków. Co powiedział Finn Wolfhard wcielający się w Mike'a Wheelera?

Ten sezon będzie mroczniejszy i bardziej przypominający horror. Wydaje mi się, że spodoba się to ludziom jeszcze bardziej niż pierwsza seria. Przed bohaterami nowe wyzwania, z którymi będą musieli się zmierzyć w rzeczywistym świecie. I to bardzo niepokojące.

Gaten Matarazzo, serialowy Dustin, opowiedział nieco o postaci Willa:

To co jest świetne w tym sezonie, to możliwość bliższego przyjrzenia się postaciom. Zobaczycie dużo więcej z ich życia i tego, jak sobie radzą z tym, co się dzieje dookoła. Wszyscy są bardzo wystraszeni na poziomie emocjonalnym. Czują się samotni, bo ich najlepszy przyjaciel Will nie zachowuje się tak jak kiedyś. Zmienił się.

O swojej roli opowiedział także David Harbour:

Na barki Hoppera spada zadanie bycia głosem stróża prawa, który powie: to się wydarzyło, a to nie miało miejsca. Ma problem z pójściem na ten kompromis, z tym by kłamać i zamiatać wszystko pod dywan.

Nowy sezon „Stranger Things” będzie składał się z 9 odcinków, których akcja będzie się działa jesienią 1984 roku. Zdjęcia rozpoczęły się w październiku 2016 i trwały do kwietnia 2017. W nowych epizodach mamy się dowiedzieć więcej o „odwróconym świecie”. Twórcami wciąż pozostają braci Duffer. Shawn Levy, producent wykonawczy serialu, enigmatycznie zajawiając nadchodzący sezon powiedział, że „Demogorgon został zniszczony, ale zło nie”.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.