09.07.2019 09:20

3. sezon "Stranger Things" pobił rekord oglądalności Netfliksa

Na nowe odcinki "Stranger Thigs" czekały miliony widzów na całym świecie. Tak bardzo, że w ciągu 4 dni serial pobił rekord wśród najchętniej oglądanych produkcji Netfliksa.

Stranger Things
foto: kadr z serialu Stranger Things

Na kolejne przygody dzieciaków z miasteczka Hawkins widzowie musieli czekać prawie dwa lata. Ten dość długi czas sprawił, że kiedy 3. sezon "Stranger Things" w końcu zadebiutował na Netfliksie, padł rekord oglądalności. W ciągu 4 dni od premiery serialu obejrzało go ponad 40 milionów widzów, z czego prawie połowa obejrzała od razu cały sezon.

"Stranger Things 3" - Netflix odnotował rekord oglądalności

Jeśli jeszcze nie widzieliście nowego sezonu "Stranger Things" i obawiacie się spoilerów, to macie się czego bać. Nowe odcinki obejrzało ponad 40 milionów widzów, a należy zaznaczyć, że Netflix nie wie dokładnie, ile domowników korzysta z jednego konta, więc te sumy mogą być trochę wyższe. Zakończenie nowej przygody Eleven i spółki widziało natomiast 18 milionów widzów. Według szacunków platformy, to rekord, jeśli chodzi o oryginalne seriale czy filmy dostępne w bazie serwisu, jeśli wciąć pod uwagę cztery pierwsze dni od premiery. O sukcesie poinformowano na Twitterze Netfliksa.

"

Nowy sezon "Stranger Things" obejrzano 40,7 milionów razy z kont domowych od 4 lipca - daty światowej premiery serialu. To więcej niż w przypadku jakiegokolwiek filmu czy serialu w ciągu czterech dni. Poza tym 18,2 już zdążyło skończyć oglądanie całego sezonu. "

Poprzedni rekord należał do filmu "Murder Mystery" z Jennifer Aniston i Adamem Sandlerem w rolach głównych, który obejrzano ponad 30 milionów razy w ciągu trzech dni od premiery. Radosna wiadomość (dla Netfliksa) nie wywołała aż tak dużego entuzjazmu wśród widzów. Większość fanów mało interesują wyniki oglądalności. Woleliby raczej usłyszeć oficjalne potwierdzenie powstania 4. sezonu "Stranger Things". Na razie platforma milczy na ten temat, chociaż kontynuacja produkcji braci Duffer jest raczej kwestią czasu.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Przeczytaj także Czy powstanie 4. sezon "Stranger Things"?

"Stranger Things" 3 - o czym jest serial?

Nowe odcinki opowiadają o kolejnych dziwnych sytuacjach, do których dochodzi w miasteczku Hawkins. W całą sprawę jak zwykle zaangażowana jest paczka dzieciaków - głównych bohaterów serialu. Chociaż w 2. sezonie Eleven zamknęła portal łączący Ziemię z Drugą Stroną, okazuje się, że kłopoty ze stworami z innego wymiaru w roli głównej wcale się nie skończyły. Jeden z potworów został bowiem uwięziony w naszym świecie. 3. sezon trafił na platformę 4 lipca 2019 roku i jest dostępny w całości.

Zobacz też: Gwiazda "Stranger Things" zasugerowała los jednego z bohaterów. Czy powróci w 4. sezonie?

Tagi: Seriale Stranger Things Netflix