10.04.2018 15:25

4. sezon „Legends of Tomorrow” będzie eksplorował mity i legendy świata DC

Raczej nie powinno to nikogo dziwić - w końcu w nowym sezonie jednym z głównych bohaterów będzie John Constantine.

Constantine w serialu Legends of Tomorrow
foto: kadr z wideo

„Legends of Tomorrow” powoli zbliża się do końca swojego 3. sezonu. W związku z potwierdzeniem 4. serii przez stację CW, twórca serialu Phil Klemmer postanowił zdradzić plany dotyczące nadchodzących odcinków serialu. Według niego, głównym tematem eksplorowanym przez scenarzystów będą mity i legendy ze świata DC. 

Pierwsze mistyczne przesłanki pojawiły się już w obecnym sezonie serialu - Legendom pomagał już przecież sam mistrz demonologii John Constantine. W związku z tym, że brytyjski palacz-znawca sztuk magicznych dołączył do obsady na stałe, informacja o tym, że elementy nadprzyrodzone będą odgrywały większą rolę w 4. sezonie „Legends of Tomorrow” nikogo nie powinna dziwić. Klemmer twierdzi, że demoniczny Mallus, który był przeciwnikiem drużyny w 3. serii jest zaledwie wprowadzeniem do nieludzkich antagonistów:

"

Wiecie, Constantine dołączy do serialu na stałe w następnym sezonie, więc chcemy, żeby Mallus był jedynie przedsmakiem tego co będzie. Nie jest człowiekiem, a my chcemy zacząć eksplorować pomysł, że Ziemia nie zawsze należała do ludzi. "

Legends of Tomorrow kontra wampiry i wilkołaki?

Według showrunnera, cały czwarty sezon będzie przepełniony postaciami nadnaturalnymi, które nie mają nic wspólnego z ludźmi:

"

Chcemy zanurzyć się w świecie fantastycznych mitów i potworów. Ktoś, kto myśli, że ma jakiekolwiek prawa do posiadania Ziemi lub jej małej części, jest idiotą. Nie będziemy wchodzić w metafory imigracji, ale Mallus jest starożytnym złem, nie rozumie ludzi i nie wie dlaczego mamy prawo do kontrolowania tego jego małego świata. "

Wiemy na pewno, że 4. sezon Legendy rozpoczną z jednym członkiem mniej (SPOILER!): w finałowym odcinku 3. sezonu życie traci Rip Hunter, czyli mężczyzna odpowiedzialny za założenie drużyny. Jednak populacja Brytyjczyków noszących prochowiec i koszulę z krawatem nie zmniejszy się, bo jego miejsce zajmie Constantine. Fani nie będą pewnie do końca zadowoleni, bo nie jest to pełnoprawny 2. sezon solowego serialu, ale lepsze takie występy, niż żadne.

Premiera 4. sezonu „Legends of Tomorrow” odbędzie się (najprawdopodobniej) na przełomie września i października 2018 roku. Będziecie oglądali nowe przygody Legend?

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Constantine Legends of Tomorrow