4. sezon "Sabriny" ma być demoniczną wersją "The Crown". Twórca serialu wyjawił szczegóły

27.01.2020 13:28
4. sezon "Sabriny" ma być demoniczną wersją "The Crown". Twórca serialu wyjawił szczegóły Fot. kadr z serialu "Chilling Adventrues of Sabrina"/ Netflix

Twórca "Chilling Adventures of Sabrina" uchylił rąbka tajemnicy i wyjawił pierwsze informacje o 4. sezonie serialu. Przed nami mroczne i niespokojne czasy.

Trzeci sezon "Chilling Adventures of Sabrina" za nami. Ci, którzy pochłonęli nowe odcinki za jednym zamachem, zachodzą w głowę, co przyniesie nam kolejna seria? Twórca serialu udzielił doprawdy obszernego wywiadu, w którym zdradził, co czeka nas w czwartym sezonie "Sabriny".

"Chilling Adventures of Sabrina" - co wiemy o 4. sezonie?

Najnowszy sezon "Sabriny" zakończył się nie lada twistem fabularnym. Tytułowa bohaterka wywołała czasowy paradoks, w wyniku czego funkcjonują obecnie jej dwie wersje. Jedna rządzi Piekłem, druga planuje życie typowej nastolatki w liceum w Greendale. Jak twierdzi Roberto Aguirre-Sacasa, decyzja podjęta przed pannę Spellman wywoła "ogromne reperkusje" w następnych odcinkach. Sezon czwarty ma mieć również znacznie mroczniejszy klimat.

Wciąż kręcimy i zbliżamy się już do finałowych odcinków. Każdy sezon ma swój własny, indywidualny charakter i czwarty jest zupełnie inny niż trzeci. W ostatnich odcinkach duża część akcji rozgrywała się w Piekle i wciąż tam pozostaniemy, jednak każdy z odcinków będzie czymś w rodzaju mini horroru. [...] Żeby wam nie spoilerować zdradzę tylko, że istnieje spora szansa, że przyjdzie nam śledzić losy obu Sabrin jednocześnie.

Zobacz też: Witamy w Piekle, czyli recenzja 3. sezonu "Chilling Adventures of Sabrina"

Następnie twórca serialu stwierdził, że czwarty sezon "Chilling Adventures of Sabrina" będzie czymś w rodzaju demonicznej wersji "The Crown", oraz że relacja Lucyfera i Lilith odegra tu kluczową rolę.

Jedną z najzabawniejszych rzeczy w sezonie czwartym jest to, że kreujemy tu coś w stylu demonicznej wersji "The Crown" z dużą ilością pałacowej intrygi i podstępnej walki o władzę pomiędzy Lucyferem, Lilith i Sabriną. Będziemy to zgłębiać, jednak walka toczyć się będzie głównie między Lucyferem i Lilith. Ich historia jest ważna już od początku serialu, ta ich stała walka o potęgę. Sabrina znajdzie się w samym środku tego, tak samo jak jej nienarodzony brat.

Foto: kadr z serialu "Chilling Adventrues of Sabrina" Fot. Foto: kadr z serialu "Chilling Adventrues of Sabrina"

Istotną częścią "Chilling Adventures of Sabrina" są antagoniści. Kto tym razem przejmie pałeczkę po Szatanie i Poganach? Wygląda na to, że Ojciec Blackwood ponownie namiesza w życiu bohaterów. Cała seria ma mieć również klimat przywodzący na myśl powieści H.P. Lovecrafta.

Jednym z moich ulubionych autorów specjalizujących się w horrorze jest H.P. Lovecraft. I w czwartym sezonie stanowczo da się wyczuć nastrój rodem z powieści Lovecrafta. Czerpiemy bardzo pierwotne idee horroru oraz strachu i wpuszczamy je do świata Sabriny, do Greendale. Miasteczko Greendale staje się polem epickiej bitwy pomiędzy dobrem i złem, horrorem i rozsądkiem. To coś naprawdę wielkiego.

Pod koniec [trzeciego] sezonu Ojciec Blackwood uwolnił "Pradawne Koszmary" i to będzie nowe zagrożenie w sezonie czwartym. Każdy z odcinków będzie posiadał własnego złoczyńcę reprezentującego ten pradawny terror. Zobaczymy zatem, jak Blackwood wznosi się do poziomu zagrożenia, jaki reprezentował w pierwszym sezonie, a wszystko z powodu tego, co uwolnił.

Przeczytaj także

Na koniec twórca odniósł się do tematu przypominającego nam o tym, że "Sabrina" to wciąż teen drama pełną gębą. Trzeci sezon mocno namieszał w życiu uczuciowym bohaterów, a kolejny będzie to kontynuował. Na szczęście Aguirre-Sacasa obiecał, że w czwartym sezonie otrzymamy ostateczną odpowiedź na pytanie, do kogo należy serce głównej bohaterki.

W trzecim sezonie wprowadziliśmy dużo niepokoju w relację Sabriny i Nicka. Myślę, że Harvey i Sabrina zawsze będą mieli szczególne miejsce w swoich sercach, choć osobiście kocham Harveya z Rosalind i myślę, że mają fantastyczną chemię. [...] W czwartym sezonie kontynuujemy motyw niespełnionych kochanków i rozprawiamy nad tym dla kogo Sabrina i Harvey są naprawdę stworzeni. Myślę, że koniec czwartego sezonu przyniesie ostateczną odpowiedź. 

Z kolei Prudence i Nicholas są nieco złamani i zagubieni pod koniec trzeciego sezonu. Mają wspólną przeszłość i mogą się nawzajem pocieszyć. Będziemy to kontynuować w czwartym sezonie. To jednak coś zupełnie innego niż relacja, którą Nick dzielił z Sabriną. Nick i Prudence to czarodzieje "pełną gębą" i oboje mają odmienne pojęcie miłości i seksu, co stanowi ciekawy temat do zgłębienia.

Foto: kadr z serialu "Chilling Adventrues of Sabrina" Fot. Foto: kadr z serialu "Chilling Adventrues of Sabrina"

Dokładna data premiery 4. sezonu "Chilling Adventures of Sabrina" nie jest obecnie znana. Przewiduje się jednak, że klan Spellmanów z nowymi przygodami już jesienią 2020 roku.

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.