40 tysięcy fanów "The Walking Dead" podpisało się pod petycją, by twórcy nie zabijali psa o imieniu Dog

Sergiusz Kurczuk
28.11.2018 13:11
kadr z serialu The Walking Dead|undefined Fot. kadr z serialu The Walking Dead

W sieci pojawiła się petycja adresowana do twórców serialu "The Walking Dead". Widzowie hitu AMC proszą, by scenarzyści nie zabijali psa Daryla.

W jednym z odcinków 9. sezonu "The Walking Dead" wprowadzono nową postać - psa o wdzięcznym imieniu Dog. Owczarkiem belgijskim zajął się grany przez Normana Reedusa Daryl Dixon. Zwierzak nie tylko jest jego wiernym towarzyszem, ale również pomaga mu w polowaniach. Każdy widz horrorów doskonale wie, że jeśli na ekranie pojawia się pies, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wkrótce zginie z ręki głównego antagonisty. Poza tym twórcy "The Walking Dead" przyzwyczaili nas do zaskakujących śmierci najbardziej lubianych postaci. Widzowie postanowili odpowiednio się przygotować i zawczasu przygotowali petycję adresowaną do scenarzystów serialu.

"The Walking Dead" - czy pies Daryla umrze?

Aby zapobiec ewentualnej śmierci Doga, miłośnicy historii o żywych trupach stworzyli petycję, w której proszą, by twórcy nie zabijali sympatycznego psa. Nowy przyjaciel Daryla już podczas swojego debiutu nieomal stał się karmą dla zombiaków, więc obawy nie są wyssane z palca. Autorem listu otwartego jest Kelsey B., któremu udało się zebrać ponad 44 tysiące podpisów fanów Doga z całego świata. 

Jestem ogromnym fanem "The Walking Dead" - serialu fantasy o apokalipsie zombie. To bardzo interesujące, oglądać ludzkie zachowanie w świecie, w którym wszelkie zasady zostały wyrzucone do kosza wskutek wielkiej katastrofy. A właśnie stało się coś niesamowitego - piesek dołączył do obsady! Boję się jednak, że teraz psiak jest narażony na niebezpieczeństwo i zostanie zabity w szorstkim świecie TWD.

To dziwne, ale odkryłem, że jestem bardziej wrażliwy na krzywdę zwierząt w filmach i serialach, niż ludzi. Oczywiście obie formy przemocy mnie smucą, ale z jakiegoś powodu idea krzywdzenia niewinnego i bezbronnego zwierzęcia jak pies, łamie mi serce. Nie obierajcie mnie źle, wiem, na co się piszę, oglądając ten serial. On jest pełen przemocy.

Jednak jestem tu, by dorzucić swoje pięć groszy i zapytać scenarzystów, czy mogą nie zabijać Doga. Czy dołączycie do mnie, udostępniając tę ważną wiadomość?

Cel wyznaczony przez autora petycji to 45 tysięcy podpisów, więc di jego osiągnięcie raczej nie trzeba się martwić. Jeśli również boicie się o los Doga, dopiszcie się pod prośbą, klikając w TEN link.

Czy petycja cokolwiek zmieni? To zależy od tego, czy scenarzyści serialu zamierzają pozbyć się psa w 9. sezonie. Jeśli tak, to prawdopodobnie scenariusz z odcinkiem zawierającym śmierć psa jest już gotowy i niewiele można zrobić. W przeciwnym wypadku wszystko zależy od twórców "The Walking Dead" i ich uległości wobec widzów.

"The Walking Dead" sezon 9 - kiedy premiera kolejnych odcinków?

25 listopada 2018 roku wyemitowano 9. odcinek 9. sezonu. Była to ostatnia przygoda bohaterów "The Walking Dead" w 2018 roku. W kolejnych tygodniach nastąpi przerwa, która potrwa aż do lutego 2019 roku. 9. sezon "The Walking Dead" powróci na antenę AMC i FOX 10 lutego 2019 roku. Na następne spotkanie z Darylem i jego psem Dogiem będziemy musieli więc poczekać jeszcze kilka tygodni.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.