18.05.2018 13:14

5. sezon „Gotham” - jacy złoczyńcy pojawią się w ostatnim sezonie serialu?

Producent wykonawczy „Gotham”, John Stephens, zapowiedział debiut nowych czarnych charakterów w nadchodzącym, finałowym sezonie serialu o początkach działalności Batmana i jego galerii złoczyńców.

5. sezon „Gotham” - jacy złoczyńcy pojawią się w ostatnim sezonie serialu?
foto: kadr z wideo/materiały prasowe

Portal CBR.com po premierze finałowego odcinka 4. sezonu „Gotham” przeprowadził wywiad z producentem wykonawczym serialu, Johnem Stephensem, z którym porozmawiali na temat nadchodzącej, ostatniej serii produkcji FOX. Jak co roku, nowe odcinki przyniosą również nowe postaci. Tym razem, oprócz wrogów znanych z dorosłych lat Batmana, znajdziemy również osobę, która być może stanie się sojusznikiem młodego Bruce'a Wayne'a.

Wśród wymienionych przez Stephensa postaci znaleźli się między innymi: Ventriloquist i jego lalka, gangster Scarface, a także Mother i Orphan:

"

Jest mnóstwo postaci, które chciałbym pokazać widzom, którzy mogą nie znać wielu z nich - wśród nich jest Scarface i Ventriloquist. Mamy świetną, mroczną wersje tych postaci, która któregoś pięknego razu może zostać przedstawiona publiczności. Wiemy również, że na pewno chcemy pokazać Mother i Orphan. Chcemy Lady Shivę. Użyjemy wszystkich tych postaci w 5. sezonie. "

W Gotham pojawi się Ventroloquist, Scarface i Lady Shiva

Ventriloquist i Scarface są nierozłączni - pierwszy z nich jest starszym, nieśmiałym brzuchomówcą, który po latach upokorzeń postanawia rozpocząć karierę kryminalisty. Wszystko za sprawą Scarface'a, lalki, która staje się zbrodniczym alter-ego mężczyzny. Oczywiście zabawka jest inspirowana filmem o tym samym tytule, w którym główną rolę zagrał Al Pacino. Podobnie jak Tony Montana, Scarface ma włoski akcent, co tylko zbliża lalkę do oryginalnej postaci. Tak oto duet prezentował się w akcji w animowanym serialu „Batman: The Animated Series” z lat 90.:

Ciekawa jest również postać Orphan. Cassandra Cain, bo tak się naprawdę nazywa postać, jest córką płatnych zabójców Davida Caina i Lady Shivy. Dziewczyna całe życie była trenowana w taki sposób, by stała się najlepszą zabójczynią na świecie. Plan jej rodziców jednak się nie spełnia, ponieważ Cain szybko staje się bohaterką. Przez pewien czas to ona była Batgirl i dopiero po śmierci jej ojca dziewczyna postanawia przejąć jeden z jego pseudonimów, który brzmi właśnie Orphan.

Nowy, ostatni sezon „Gotham” powróci we wrześniu lub październiku 2018 roku. Być może oprócz wspomnianych złoczyńców, twórcy zdecydują się pokazać ostateczną zamianę Bruce'a Wayne'a w Batmana. To się okaże dopiero po premierze nadchodzącej 5. serii.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Gotham Fox