8. sezon „Gry o tron” z kilkoma wersjami zakończenia. HBO ma sposób na walkę ze spoilerami?

Sergiusz Kurczuk
15.09.2017 10:48
8. sezon „Gry o tron” z kilkoma wersjami zakończenia. HBO ma sposób na walkę ze spoilerami? Fot. XXUrukHaiPT/Youtube

Jak zakończy się „Gra o tron”? To pytanie zadają sobie miliony widzów na całym świecie. Dowiedzą się dopiero podczas finału ostatniego sezonu. Stacja HBO zamierza w sprytny sposób zmylić nikczemników wrzucających do sieci przecieki z planu zdjęciowego. 

Ciągle nie wiadomo kiedy ukaże się finałowy 8. sezon hitu HBO „Gra o tron”. Z serii na serię liczba widzów wciąż wzrasta, co oczywiście niesie za sobą negatywne skutki w postaci piratów internetowych. Na początku września informowaliśmy, że liczba widzów oglądających 7. sezon z nielegalnych źródeł była czterokrotnie większa, niż osób korzystających z aplikacji HBO Go lub posiadających kanał w ofercie kablówki. Zresztą twórcy serialu od dawna zmagają się z przeciekami, które trafiają do Internetu. Przed premierą w sieci pojawiają się fragmenty scenariuszy, streszczenia, a nawet całe odcinki. Tym razem szefowie stacji wpadli na pomysł, z którego już kilka razy korzystano.

Jak podaje gazeta „Pennsylvania Morning Call, HBO przymierza się do nakręcenia kilku zakończeń, tak żeby do samego końca nie było wiadomo, jak potoczą się losy Westeros. Alternatywne zakończenia nie są niczym nowym, ale zazwyczaj były traktowane jako ciekawostka lub powstawały, by sprawdzić na grupie odbiorców, który finał jest lepszy. Działo się tak w przypadku takich filmów, jak „Trop z 1985 roku czy „Efekt motyla oraz w operze mydlanej „Dallas. Na temat pomysłu wypowiedział się Casey Bloys, szef programowy stacji HBO. 

Zamierzamy nagrać zakończenie w kilku wersjach, tak żeby nikt nie wiedział, co się dokładnie wydarzyło. Trzeba tak robić w wypadku długich seriali, ponieważ kiedy coś nagrywasz, ludzie wiedzą.

Dziennikarze, osoby z ekipy filmowej oraz inne „życzliwe osoby” są zagrożeniem dla długo wyczekiwanej niespodzianki. Serial niejednokrotnie potrafił zaskoczyć widzów i jest to jeden z elementów, którzy przykuwa ich uwagę od 2011 roku. Po kilku wpadkach z przeciekami, do których doszło w poprzednich latach, decyzja twórców wydaje się słuszna. Wygląda na to, że końcówkę „Gry o tron” przed premierą, pozna naprawdę nieliczna grupa osób, pracujących przy serialu. Ciekawe czy sami aktorzy będą wiedzieć, jak zakończy się saga o Westeros.

W sieci pojawiło się już oczywiście mnóstwo teorii, jak będzie wyglądał ostatni odcinek „Gry o tron” - od całkiem oczywistych, po naprawdę nierealne pomysły. Na ich potwierdzenie bądź obalenie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Nie wiadomo jeszcze kiedy serial znajdzie się na antenie HBO. W październiku 2017 roku mają ruszyć zdjęcia do 8. sezonu, ale mało prawdopodobne jest, że premiera będzie miała miejsce, jeszcze w 2018 roku. Wszystko wskazuje, że będzie to raczej druga połowa 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.