13.02.2019 14:15

Agenci Murphy i Peña znowu na tropie Escobara. "Narcos" doczeka się komiksowej wersji

"Narcos" to jeden z popularniejszych seriali serwisu Netflix. Już niebawem wydawnictwo IDW wyda 4-częściowy komiks o kulisach ujęcia Pablo Escobara. 

Narcos
foto: materiały promocyjne

W 2015 roku w ofercie platformy Netflix pojawił się pierwszy sezon serialu zatytułowanego "Narcos". W ciągu kolejnych lat doczekaliśmy się kontynuacji historii o kolumbijskich baronach narkotykowych. Dwa pierwsze sezony były poświęcone najbardziej znanemu z nich - Pablo Escobarowi. W trzecim poznaliśmy losy Kartelu z Medellín. Jednymi z głównych bohaterów produkcji byli agenci DEA - Steve Murphy (Boyd Holbrook) i Javier Peña (Pedro Pascal), którzy ścigali groźnych przestępców. To właśnie oni będą również głównymi bohaterami komiksu na podstawie "Narcos". 

najlepsze seriale XXI wieku
najlepsze seriale XXI wieku
Przeczytaj także Najlepsze seriale XXI wieku. TOP 50 najważniejszych produkcji

"Narcos" - komiks na podstawie serialu Netfliksa

Jak donosi portal CBR, niebawem do sprzedaży trafi pierwszy numer komiksu poszerzającego wątki, które widzieliśmy w serialu Netfliksa. Za obrazkową wersję "Narcos" odpowie wydawnictwo IDW Publishing. Scenarzystą komiksu został Ryan Ferrier, który pracował przy takich tytułach, jak "D4ave", czy "G.I. Joe: Silent Option", a rysunkami zajął się Vic Malhotra znany głównie z serii "The X-Files". 

Narcos

Komiks będzie czteroczęściową miniserią skupiającą się na wydarzeniach z pierwszego sezonu serialu Netfliksa. Poznamy szczegóły śledztwa, które przeprowadzili Murphy i Peña, by rozgryźć zawiłości narkotykowego imperium Escobara. Wydawnictwo wydało oficjalne oświadczenie, w którym głos zabrali twórcy komiksu. Ferrier odniósł się do fabularnego aspektu "Narcos".

"

Jestem podekscytowany przeniesieniem starych i nowych fanów w głębsze, niewidziane zakamarki historii, brutalnego świata "Narcos". Jeszcze bardziej cieszę się, że mogłem powołać ten komiks do życia z Vikiem Malhotrą, którego ogromny talent i styl pokażą nam nową stronę "Narcos" - jedną ukazującą niebezpieczeństwo, ryzyko i nową chaotyczną postać, która wpłynie na DEA, Kartelu, samego Don Pablo oraz całą Kolumbię.  "

Malhotra również opowiedział o swojej pracy. 

"

Jestem zachwycony, że IDW i Gaumont wybrały mnie jako rysownika tego komiksu. "Narcos" sprawia wrażenie bardzo autentycznego, ma przemyślane postacie i surowy świat. To bardzo ważne, żeby przenieść to wrażenie na strony komiksu, by wstrzyknąć tę atmosferę w sposób, w jaki jest narysowany, w kolory, kompozycję. Jak na razie jest to satysfakcjonujące i trudne zadanie i mam nadzieję, że czytelnikom się spodoba! "

"Narcos" - kiedy premiera komiksu?

Pierwszy numer "Narcos" zadebiutuje już w kwietniu 2019 roku. Na razie nie podano dokładnej daty premiery. Serial "Narcos" to jedna z popularniejszych produkcji Netfliksa. W 2018 roku powołano do życia spin-off zatytułowany "Narcos: Meksyk". Obecnie trwają prace nad kontynuacją serialu

>>Zobacz też: Skacz postaciami z seriali Netflixa w przeglądarkowej grze<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Narcos Netflix Komiks Narcos: Meksyk