18.10.2018 12:02

Aktorka wcielająca się w transgenderową superbohaterkę z serialu „Supergirl” opowiedziała o swojej postaci

W serialu „Supergirl” zadebiutowała pierwsza transgenderowa superbohaterka. Aktorka Nicole Maines skomentowała swoją rolę. 

Aktorka wcielająca się w transgenderową superbohaterkę z serialu „Supergirl” opowiedziała o swojej postaci
foto: kadr z serialu Supergirl

Serial „Supergirl” powrócił z 4. sezonem w połowie października 2018 roku. Tym razem oprócz nowych przygód Kary Zor-El zobaczymy również nowe postacie. W tym pierwszą transgenderową superbohaterkę o pseudonimie Dreamer, w którą wcieliła się Nicole Maines. Podczas tegorocznego San Diego Comic Con twórcy „Supergirl” zapowiedzieli, że w nowym sezonie zobaczymy przełomową postać. Na razie Dreamer nie miała okazji zaprezentować nadludzkich swoich umiejętności. Nia Nal, bo tak nazywa się postać grana przez Maines, jest młodą dziennikarką z ambicjami, która pracuje wraz z tytułową superbohaterką. Dziewczyna posiada również supermoce. Aktorka wcielająca się w Dreamer skomentowała swoją postać. 

„Supergirl” sezon 4. - Nicole Maines o transgenderowej Dreamer 

W Polsce Maines nie jest tak dobrze znana, jak w Stanach, gdzie od lat wspiera osoby transgenderowe i transseksualne. Wystąpiła między innymi w filmie dokumentalnym HBO „The Trans List”. Jej historia pojawiła się również w książce „Becoming Nicole: The Transformation of an American Family”. Zasłynęła w roku 2013, kiedy głośno było o sprawie szkoły Maines, której dyrekcja odmówiła jej korzystania z damskiej toalety. Jej rola w serialu „Supergirl” również zaliczana jest do pracy na rzecz osób trans, tym bardziej że w tej społeczności, często nazywa się ją prawdziwą bohaterką. 

Aktorka udzieliła wywiadu serwisowi Digital Spy, w którym opowiedziała o swojej nowej roli. 

"

Próbowałam wejść na plan, udając, że gra w serialu nie jest jedyną rzeczą, o której myślałam, ale tak właśnie było. To właśnie wtedy naprawdę zdałam sobie sprawę, że naprawdę mamy w końcu suberbohaterkę trans.  "

Producentka serialu Jessica Queller w tym samym wywiadzie potwierdziła, że Maines szybko poczuła się na planie serialu, jak w domu.

"

Nie wierzę, w to, że znaleźliśmy aktorkę, która w magiczny sposób ma tę samą żywiołowość i nadaje na tych samych falach [co Melissa Benoist - odtwórczyni głównej roli]. "

„Supergirl” sezon 4. - kim jest Dreamer?

Fani komiksów DC kojarzą postać o podobnym pseudonimie, jednak bohaterka grana przez Maines tylko lekko bazuje na oryginalnej heroinie. Bohaterka została stworzona od podstaw na potrzeby serialu. Komiksowa Dream Girl należała do grupy Legion. Według Digital Spy widzowie „Supergirl” nie zobaczą Nii Nal w jej kostiumie, aż do końcowych odcinków 4. sezonu serialu. Zanim postać pokaże swoje superbohaterskie oblicze, widzowie będą zgłębiać jej dziennikarskie alter ego. Na razie nie wiadomo, czy Dreamer będzie częścią tegorocznego corssovera seriali dziejących się w świecie Arrowverse. Przekonamy się już w grudniu. Premiera „Elseworlds” została zaplanowana na 9 grudnia 2018 roku w serialu „The Flash”. Historia będzie kontynuowana 10 grudnia w serialu „Arrow”. Konkluzję zobaczymy 11 grudnia w „Supergirl”. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Arrow Supergirl