19.03.2019 11:56

Aktorka z "Harry'ego Pottera" dołączyła do obsady prequela "Gry o tron"

Obsada nowego serialu HBO osadzonego w świecie "Gry o tron" znowu się powiększyła. W nadchodzącej produkcji zobaczymy Mirandę Richardson znaną z serii "Harry Potter".

Harry Potter i Czara Ognia
foto: kadr z filmu Harry Potter i Czara Ognia

Nadchodzi ostatni sezon "Gry o tron". Przedstawiciele HBO nie zamierzają jednak rezygnować z historii rozgrywających się w Westeros. Obecnie trwają prace nad co najmniej jednym prequelem słynnego serialu na podstawie prozy George'a R.R. Martina. Do obsady "Długiej nocy" dołączyła Miranda Richardson znana dobrze wszystkim widzom filmów o Harrym Potterze.

Emilai Calrke (Gra o tron)
Emilai Calrke (Gra o tron)
Przeczytaj także Zobacz, jak powstawały i zmieniały się smoki Daenerys z serialu "Gra o tron"

Prequel "Gry o tron" - Miranda Richardson w obsadzie serialu

Jak donosi Entertainment Weekly, brytyjska aktorka wystąpi w nadchodzącym serialu dziejącym się w Westeros. Richardson jest znana szerszej widowni dzięki roli Rity Skeeter w filmie "Harry Potter i Czara Ognia".

Aktorka wystąpiła też w takich filmach jak "Jeździec bez głowy" z Johnnym Deppem, "Godziny" oraz serialu "Czarna żmija". Na razie nie wiadomo, w kogo wcieli się Richardson.

To nie pierwsza aktorka, która dołączyła do obsady prequela "Gry o tron". Do tej pory potwierdzono, że w produkcji wystąpią Naomi Watts, Josh Whitehouse, Georgie Henley, Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower, Toby Regbo, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah i Alex Sharp. Produkcja pod tytułem "Długa noc" skupi się przeżerających sekretach Westeros. Prawdopodobnie poznamy w niej genezę Białych Wędrowców.

Prequel "Gry o tron" - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy serial poprzedzający wydarzenia z "Gry o tron". Twórcy zapowiedzieli jedynie, że premiera odbędzie się w roku 2020. Na razie na fanów czeka finał głównego serialu. 8. sezon będzie składał się jedynie z 6 odcinków, ale każdy z nich będzie trwał dłużej niż w poprzednich seriach. Premiera odbędzie się już 15 kwietnia 2019 roku. Zakończenie "Gry o tron" trafi na HBO i HBO GO.

>>Zobacz też: Czy w finale "Gry o tron" dojdzie do podwójnej zdrady?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Harry Potter Gra o tron HBO