31.10.2018 16:14

Aktorka z "Harry'ego Pottera" zagra Triss w "Wiedźminie" Netfliksa

Serwis Netflix opublikował informację dotyczącą osoby, która wcieli się w postać Triss w serialu "Wiedźmin". To aktorka znana z serii "Harry Potter".

Aktorka z "Harry'ego Pottera" zagra Triss w "Wiedźminie" Netfliksa
foto: materiały promocyjne

Koniec października 2018 roku okazał się szczęśliwym dniem dla wszystkich fanów "Wiedźmina". Serwis Netflix opublikował kolejne informacje dotyczące serialu bazującego na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Zdradzono, jak Henry Cavill prezentuje się jako Geralt z Rivii oraz zaprezentowano nowych członków obsady. Oprócz Macieja Musiała do "Wiedźmina" dołączyła aktorka znana z serii "Harry Potter", która zagra Triss.

"Wiedźmin" na Netflix - Anna Shaffer jako Triss

Triss Merigold to jedna z ważniejszych postaci, przynajmniej dla miłośników gier o Geralcie. Czarodziejka charakteryzuje się długimi rudymi włosami. Pełni funkcję doradczyni króla Foltesta, członkini Rady Królewskiej Temerii, a potem Loży. Zasłynęła też jako uczestniczka Bitwy o Wzgórze Sodden. W serialową wersję tej postaci wcieli się Anna Shaffer.

Anna Shaffer

Aktorka jest znana wszystkim fanom filmowej serii "Harry Potter". Zagrała w trzech ostatnich filmach serii ("Książę Półkrwi" i obu częściach "Insygnia Śmierci"). Wcieliła się w Romildę Vane - uczennicę Gryffindoru, która była obsesyjnie zakochana w Harrym Potterze. Była członkinią Gwardii Dumbledore'a i brała udział w  bitwie o Hogwart.

To dość zaskakujący wybór, ponieważ do tej pory Shaffer nie była brana pod uwagę na castingach do "Wiedźmina". Jej nazwisko nie figurowało też w fanowskich propozycjach do roli Triss. Jej angaż wpisuje się resztę castingowych wyborów twórców serialu. Netflix postawił na mniej znanych aktorów (poza Cavillem oczywiście). Jak Shaffer zaprezentuje się jako Triss? Przekonamy się dopiero w drugiej połowie 2019 roku, kiedy prawdopodobnie zobaczymy 1. sezon "Wiedźmina".

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Wiedźmin Harry Potter