17.04.2019 13:02

Alden Ehrenreich będzie gwiazdą serialu "Nowy wspaniały świat" na podstawie dzieła Aldousa Huxleya

Platforma streamingowa NBCU zapowiedziała, że w 2020 roku zadebiutuje serial oparty na książce Huxleya, w którym główną rolę zagra z znany z filmu "Solo: A Star Wars Story" Alden Ehrenreich.

Alden Ehrenreich będzie gwiazdą serialu "Nowy wspaniały świat" na podstawie dzieła Aldousa Huxleya
foto: Lucasfilm/Walt Disney Studios/Moviestore/REX/Shutterstock/East News

Alden Ehrenreich jest pierwszą ogłoszoną gwiazdą serialu "Brave New World", który będzie adaptacją książki o tym samym tytule napisanej przez Aldousa Huxleya. Produkcja ma zadebiutować w 2020 roku na platformie streamingowej NBCU, należącej do amerykańskiej korporacji NBCUniversal (m.in. telewizja NBC, czy studio filmowe Universal). Aktor wcieli się w postać Johna "Dzikusa", który ratuje dwójkę pozostałych głównych bohaterów, Bernarda Marxa i Leninę Crowne.

Powstaje serial na podstawie powieści Nowy wspaniały świat

Twórcami serialu są David Wiener (producent "Fear of the Walking Dead"), Grant Morrison (długoletni scenarzysta DC, pracował nad komiksami o m.in. Batmanie i Lidze Sprawiedliwości) i Brian Taylor (scenarzysta m.in. "Adrenaliny" z Jasonem Stathamem). Panowie razem przygotują scenariusz serialu, a także będą producentami serialu na podstawie twórczości Huxleya. 

Literacki pierwowzór jest znany w Polsce pod tytułem "Nowy wspaniały świat". W oryginalnym opisie wydawcy możemy przeczytać:

"

W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej Ery Forda) obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu – po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten "wspaniały świat", w którym dominuje seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisarza fantasmagorią? "

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie, Ant-Man i Wasp i Templariusze
Han Solo: Gwiezdne wojny – historie, Ant-Man i Wasp i Templariusze
Przeczytaj także "Han Solo", "Ant-Man i Wasp" i nowy sezon "Templariuszy" - oferta na marzec 2019 w HBO GO

Głównymi bohaterami są Bernard Marx, Lenina Crowne i John "Dzikus". Bernard należy do najwyższej kasty w społeczeństwie Republiki Świata, jednak jego proces warunkowania nie przebiegł do końca pomyślnie. Mężczyzna nie jest tak wysoki jak pozostali, a także często odczuwa negatywne emocje. Potrafi być hipokrytą i zazdrośnikiem. Podkochuje się w Leninie, z którą w końcu udaje się umówić na randkę. Kobieta natomiast po poznaniu Johna próbuje go uwieść, ale jej się to nie udaje. Sam "Dzikus" nie urodził się w Republice, ale w rezerwacie. To właśnie tam poznaje Bernarda i Leninę, którzy odwiedzają miejsce podczas swojego spotkania. Wraz z nimi udaje się do świata "cywilizowanego".

"Nowy wspaniały świat" jest uznawany za współczesny klasyk literatury science-fiction. Iron Maiden zatytułowało tak swój pierwszy album wydany po powrocie do grupy Bruce'a Dickinsona. Premiera serialu na podstawie powieści Huxleya jest planowana na rok 2020. 

Tagi: Seriale Solo: A Star Wars Story Alden Ehrenreich