16.04.2018 14:17

„Alienista” będzie „Mindhunterem” osadzonym w XIX wieku? Netflix zaprezentował nowe wideo z planu

Netflix udostępnił nowy materiał wideo promujący „Alienistę”, w którym twórcy i aktorzy przedstawiają nowych bohaterów oraz wątki przypominające serial Davida Finchera pt. „Mindhunter”.

Alienista Netflix
foto: tm & (c) 2017 Turner Entertainment Networks, Inc. A Time Warner Company. All Rights Reserved

„Alienista”, którego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest platforma Netflix, już niebawem zadebiutuje na małych ekranach. Z tej okazji pojawił się nowy zakulisowy materiał wideo promujący serial. Twórcy i aktorzy opowiadają w nim o swoich bohaterach, a także o fascynujących technikach, jakie stosują oni w celu wytropienia zbrodniarzy. Oglądając go trudno nie zauważyć, że Laszlo Kreizler oraz bracia Marcus i Lucius Isaaksonowie są duchowymi przodkami Holdena Forda z innego popularnego serialu Netfliksa.

„Alienista” jak „Mindhunter”?

„Mindhunter” to zrealizowany przed Davida Finchera serial oparty na książce „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” autorstwa Marka Olshakera i Johna E. Douglasa. Opowiada historię Holdena Forda i Billa Tencha wzorowanych na autentycznych agentach FBI, którzy w latach 70. zmienili oblicze kryminologii, badając umysły seryjnych morderców, by zapobiegać kolejnym zbrodniom. Główny bohater (oparty na postaci autora książki) jest absolutnym pionierem w dziedzinie profilowania seryjnych zabójców, przez co jest nierozumiany przez otoczenie, zaś jego techniki są odrzucane i krytykowane przez środowisko. Jego jedynym sprzymierzeńcem jest doświadczony partner, Bill Tench.

Jak wskazuje najnowszy materiał promujący „Alienistę”, w nowym serialu Netfliksa będziemy mieli okazję przyjrzeć się bardzo podobnej historii, tyle że osadzonej około 80 lat wcześniej. Bowiem to, co udało się zrewolucjonizować Douglasowi z końcem lat 70. XX wieku, swój początek miało już pod koniec wieku XIX, kiedy rodziły się kryminalistyka i kryminologia. O ich początkach opowie właśnie serial „Alienista”. 

Alienista

„Alienista” - zakulisowy materiał wideo

Laszlo Kreizler, główny bohater serialu kreowany przez Daniela Brühla, jako genialny psycholog stosujący kontrowersyjne metody, będzie starał się poznać podłoże seryjnych morderstw. W jego nowatorskim podejściu do tropienia zbrodni będą wspierać go jedynie John Moore (Luke Evans) i Sara Howard (Dakota Fanning) oraz zafascynowani nowymi metodami detektywi - Marcus i Lucius Isaakson (Douglas Smith i Matthew Shear). 

Netflix zapowiada swój serial jako trzymający w napięciu thriller psychologiczny, w którym bohaterowie będą rozwiązywać kryminalne zagadki, korzystając z dorobku psychiatrii i  sięgając po kontrowersyjne metody. Nowy materiał wideo daje nam przedsmak tego, co zobaczymy już 19 kwietnia 2018 za pośrednictwem platformy.

Alienista s01 - kiedy premiera?

Kolejną rzeczą, która łączy „Alienistę” „Mindhunterem” jest fakt, że nowy serial również został oparty na słynnej książce. Czy poza podobnym tematem, twórcy „Alienisty” zaprezentują też podobną jakość produkcji? David Fincher postawił poprzeczkę bardzo wysoko. O tym, czy kolejny serial Netfliksa poświęcony profilowaniu seryjnych morderców będzie równie dobry, przekonamy się już 19 kwietnia 2018 roku. Już najbliższy piątek na platformie pojawią się wszystkie odcinki pierwszego sezonu serialu. 

Czy według Ciebie „Alienista” przypomina „Mindhuntera”?

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Netflix Mindhunter The Alienist