Netflix przedstawia bohaterki „Altered Carbon”. Kim są serialowe kobiety Takeshiego Kovacsa?

Natalia Hluzow
09.02.2018 14:08
Netflix przedstawia bohaterki „Altered Carbon”. Kim są serialowe kobiety Takeshiego Kovacsa? Fot. materiały prasowe Netflix

Serial oparty na powieści „Modyfikowany węgiel” obfituje w postaci silnych i zdecydowanych kobiet, których drogi w różny sposób krzyżują się ze ścieżkami głównego bohatera serialu. Aktorki opowiadają o swoich wyjątkowych postaciach. 

Nowy cyberpunkowy serial Netfliksa udowadnia, że science fiction to gatunek, który nie jest zarezerwowany tylko dla mężczyzn. Żeńskie postaci prezentują tu nie tylko piękne powłoki, ale też bardzo dominujące charaktery. Martha Higareda, Renée Elise Goldsberry, Kristin Lehman oraz Dichen Lachman, aktorki wcielające się w najważniejsze bohaterki serialu, w nowym materiale wideo opowiadają o sile kobiet w „Altered Carbon”.

Kristin Ortega

altered carbon kobiety kristin ortega Fot. foto: materiały prasowe

Porucznik w policji Bay City. Kobieta niezwykle silna, waleczna i daleka od patyczkowania się z kimkolwiek. Partnerka Kovacsa w śledztwie i nie tylko...

Początkowo została przydzielona do sprawy zabójstwa Laurensa Bancrofta, jednak Meth był niezadowolony z wyniku jej śledztwa. Postanowił więc zrobić wszystko, by uprzykrzyć kobiecie życie, w efekcie czego Ortega popadła we frustrację i zaczęła obsesyjnie dociekać prawdy.

Na początku serialu trafia na trop Takeshiego, który ku jej zdumieniu pojawia się w powłoce jej skazanego niesłusznie ukochanego. Ortega i Kovacs szybko znajdują wspólny język i zaczynają współpracować. Jednocześnie rodzi się między nimi uczucie, które kobieta tłumaczy sobie wspomnieniem Rykera, a główny bohater pamięcią jego nowej powłoki.

Wcielająca się w Ortegę Martha Higareda lubi swoją postać za to, że „jest bardzo bystra i walczy o sprawiedliwość”. My lubimy ją za to, że naprawdę potrafi skopać tyłek każdemu, kto stanie jej na drodze. 

Reileen Kawahara

altered carbon kobiety rei Fot. foto: materiały prasowe

Siostra Takeshiego Kovacsa, a jednocześnie obsesyjnie zakochana w nim kobieta, na początku jawi się nam jako bratnia dusza głównego bohatera, jednak z każdym odcinkiem robi się coraz bardziej przerażająca. Po trupach dąży do swojego celu, jest zdeterminowana i pozbawiona wszelkich skrupułów. By uwieść brata przybiera postać Kristin Ortegi i próbuje unicestwić rywalkę... tak jak każdą poprzednią.

Jeśli chodzi o jej dobre strony, fantastycznie prezentuje się z samurajskim mieczem i w stroju asasyna, a siła jej charakteru nie ma sobie równych. Dichen Lachman, która gra tę psychopatyczną bohaterkę, jest dumna, że mogła wcielić się w tak złożoną postać wśród wielu wspaniałych kobiet z serialu. Jak twierdzi:

Czuję się wielką szczęściarą, że jestem częścią serialu przepełnionego bardzo silnymi, kobiecymi postaciami. (...) W tej produkcji jesteście otoczeni kobietami, które wymiatają. 

Miriam Bancroft

altered carbon kobiety miriam Fot. foto: materiały prasowe, Katie Yu / Netflix

Dystyngowana i wyniosła bogini należąca do Methów, która jest żoną Laurensa Bancrofta od stuleci. Z nudów bawi się więc w różne gierki, a Takeshiego Kovacsa w atrakcyjnej powłoce Rykera traktuje jak zabawkę... także erotyczną. Kreująca jej postać Kristin Lehman mówi o niej w następujący sposób:

Miriam jest skomplikowana i bezustannie pragnie władzy. 

Quell

altered carbon kobiety quell Fot. foto: materiały prasowe, Katie Yu / Netflix

Duch przeszłości pojawiający się co chwila w wizjach, snach i halucynacjach Kovacsa. Mentorka i miłość życia głównego bohatera, której oddał swoje serce (dosłownie!). 

Quellcrist Falconer, jak brzmi jej pełne imię i nazwisko, jest liderką Envoyów - rebeliantów, którzy sprzeciwili się idei wiecznego życia i postanowili przywrócić ludzką śmiertelność. Zginęła podczas powstania, które miało zmienić świat do poprzedniego stanu. Wcielająca się w nią Renée Elise Goldsberry bardzo podziwia swoją bohaterkę. Jak wspomina:

To wielkie wyzwanie - wcielić się w postać, która ma taką moc. Jest wyrachowana, niebezpieczna... i nie zamierza za to przepraszać. 

Wideo o kobietach w „Altered Carbon”

Wszystkie powyższe wypowiedzi oraz sceny z „Altered Carbon” znajdziecie w nowym materiale wideo udostępnionym na oficjalnym kanale Netfliksa:

O czym jest „Altered Carbon”?

Serial na podstawie powieści Richarda K. Morgana opowiada o czasach, w których technika zapewniła to, czego nie potrafiła zagwarantować religia. W 2384 roku świadomość można zapisywać w stosie korowym i przenosić do innego ciała, przez co dla nowych bogów olimpijskich kolejne śmierci stanowią tylko nieprzyjemną niedogodność.

Produkcja miała swoją premierę 2 lutego 2018 roku. Towarzysząca jej promocja była wyjątkowa niczym sam serial. Netflix nie ogłosił jeszcze oficjalnie, że przygotowuje drugi sezon produkcji, jednak jeśli taki powstanie, prawdopodobnie nie zobaczymy w nim już Joela Kinnamana, który dotychczas wcielał się w głównego bohatera ani żadnej z opisywanych kobiet, z wyjątkiem Quell.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.