02.03.2020 14:48

Alternatywna wersja Avengers w serialu "Loki"? Czy w serialu Marvela poznamy nowych herosów?

Według najnowszych informacji na temat serialu "Loki" poznamy nowych superbohaterów - Squadron Supreme - alternatywną wersję Avengers z innego wymiaru i jednocześnie parodią Ligi Sprawiedliwości.

Loki
foto: PHOTOSHOT/REPORTER /East News

Ruszyły prace nad serialem "Loki" - nowym serialem, który trafi na Disney+. Główny bohater w kolejnych odcinkach będzie podróżował w czasie i przestrzeni za pomocą Tesseractu. Istnieje szansa, że produkcja pokaże alternatywne światy, a co za tym idzie ich mieszkańców. Czy wśród nich znajdzie się Squadron Supreme?

"Loki" - Squadron Supreme w serialu Marvela?

Jak donosi portal Bleeding Cool, nowe szczegóły dotyczące trwających zdjęć do serialu "Loki"Tomem Hiddlestonem w roli tytułowej. Według niepotwierdzonych plotek, w produkcji ma się pojawić drużyna Squadron Supreme - alternatywna wersja Avengers z innego wymiaru.

Ultimates vol 2 #1
Ultimates vol 2 #1
Przeczytaj także Czy Marvel Studios pracuje nad filmem o Avengers z alternatywnego świata?

Herosi należący do grupy zadebiutowali w 69. numerze "Avengers" z 1969 roku. Stworzono ich jako parodię konkurencyjnej drużyny superbohaterów z DC Comics - Ligi Sprawiedliwości. W komiksie stworzonym przez Roya Thomasa i Johna Buscemę Avengers zostali złapani w pułapkę zastawioną przez Kanga Zdobywcę i Grandmastera. Złoczyńcy wysłali tytułowych bohaterów do alternatywnego wymiaru, gdzie Ziemi broniła grupa Squadron Sinister w której skład wchodzili Dr. Spectrum, Hyperion, Nighthawk i Whizzer. W kolejnych latach członkowie teamu powracali gościnnie w innych komiksach Marvela. W 1985 roku doczekali się nawet własnej serii, z a którą odpowiadał Mark Gruenwald.

Avengers vol. 1 #700
Avengers vol. 1 #700
Przeczytaj także Marvel wskrzesił jednego z bohaterów w 700. numerze "Avengers". O kogo chodzi?

W najnowszej wersji Squadron Supreme drużyna na stałe trafiła na Earth-616 - głównego uniwersum Domu Komiksów. Oprócz kilku członków założycieli należą do niej również Blur i Power Princess. Swego czasu zastępowali nawet Avengers jako Squadron Supreme of America z inicjatywy Thunderbolta Rossa i Phila Coulsona. Którą wersję drużyny zobaczymy na małym ekranie? Przekonamy się za jakiś czas.

Czy drużyna Squadron Supreme powinna pojawić się w serialu "Loki"?

Loki
Loki
Przeczytaj także Kolejna gwiazda w obsadzie "Lokiego". Kogo zagra?

"Loki" - kiedy premiera?

O samym serialu wiadomo na razie nie wiele. Wiadomo, że oprócz Toma Hiddlestona w obsadzie zobaczymy Sophię Di Martino, która według fanów ma się wcielić w żeńską wersję głównego bohatera. Loki po raz ostatni pojawił się w "Avengers: Endgame". Była to wersja postaci z roku 2012, czyli z okresu pierwszej części "Avengers". Tej wersji brata Thora udało się wykraść Tesseract i uciec podczas zamieszania wywołanego przez podróżujących w czasie superbohaterów. Prawdopodobnie będziemy śledzić losy Lokiego podróżującego za pośrednictwem jednego z Kamieni Nieskończoności. Serial "Loki" ma trafić na Disney+ wiosną 2021 roku.

Sophia Di Martino
Sophia Di Martino
Przeczytaj także "Loki" - do obsady serialu dołączyła Sophia Di Martino. Czy brat Thora zmieni płeć?

Zobacz też: "Falcon and the Winter Soldier" - w serialu Marvela zadebiutuje nowy Bucky

Tagi: Seriale Avengers Liga Sprawiedliwości Marvel Loki Marvel Comics