19.02.2019 11:53

Amazon zaprezentował interaktywną mapę Śródziemia z nadchodzącego serialu "Władca Pierścieni"

W sieci pojawił się pierwszy materiał promocyjny nadchodzącego serialu Amazona na podstawie "Władcy Pierścieni". Fani twórczości Tolkiena mogą pobawić się interaktywną mapą Śródziemia.

kadr z filmu Władca Pierścieni
foto: kadr z filmu Władca Pierścieni

Wszyscy miłośnicy fantasy wyczekują na zapowiedziany pod koniec 2017 roku serial bazujący na książkach autorstwa J.R.R. Tolkiena. Na razie zdradzono bardzo niewiele na temat fabuły produkcji Amazon Prime. Prawdopodobnie zamiast oglądać serialowa wersję trylogii, zadebiutują historie stworzone przez Tolkiena, które do tej pory nie trafiły na mały i duży ekran. Twórcy serialu postanowili podtrzymać pamięć o produkcji z pomocą pierwszego materiału promocyjnego. Chodzi o interaktywną mapę Śródziemia.

kadr z filmu Tolkien
kadr z filmu Tolkien
Przeczytaj także Jak powstał "Władca Pierścieni"? Zobacz zwiastun filmu "Tolkien"

"Władca Pierścieni" - interaktywna mapa Śródziemia

15 lutego 2019 roku na oficjalnym Twitterze powstającego serialu pojawiła się grafika przedstawiająca Śródziemie opatrzona cytatem z "Władcy Pierścieni": "Trzy Pierścienie dla królów elfów pod otwartym niebem".

W kolejnym Tweecie zaprezentowano już interaktywną wersję mapy świata, która pozwala fanom na eksplorację Śródziemia.

Niestety interaktywność mapy jest dość ograniczona, ponieważ tak naprawdę można jedynie przybliżać i oddalać grafikę oraz włączać i wyłączać podpisy fikcyjnych krain geograficznych. Mapę można też pobrać na dysk lub udostępnić w najpopularniejszych mediach społecznościowych.

Tego typu zapowiedź serialu na pewno rozgrzeje oczekujących fanów, ale trzeba przyznać, że o wiele większe wrażenie zrobiłby chociażby teaser produkcji. Z drugiej strony, być może mapa kryje wskazówki co do fabuły. W końcu twórcy nie wypisali wszystkich znanych z twórczości Tolkiena krain geograficznych. Brakuje między innymi Shire czy Gondoru.

"Władca Pierścieni" na Amazon Prime - kiedy premiera?

Z zapowiedzi twórców wynika, że akcja serialu będzie rozgrywać się przed wydarzeniami z trylogii "Władca Pierścieni". Trudno jednak powiedzieć czy przeszłość dotyczy kilkudziesięciu czy kilkuset lat wstecz. Na razie pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejne informacje ze strony Amazon Prime.

>>Zobacz też: Sprawdź na mapie, jak Twoja okolica wyglądała podczas zaborów<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Władca Pierścieni J.R.R. Tolkien Amazon Prime