15.01.2018 17:39

To zabójstwo wstrząsnęło całym światem! Jakie tajemnice odkryje przed nami 2. sezon „American Crime Story”?

„ American Crime Story 2” zaprezentuje okoliczności zabójstwa jednego z najsłynniejszych projektantów mody w historii – Gianniego Versace.

To zabójstwo wstrząsnęło całym światem! Jakie tajemnice odkryje przed nami 2. sezon „American Crime Story”?
foto: materiały prasowe

Mówi się, że wraz z nim umarła epoka kreatywności w świecie mody, w której liczył się artyzm, a nie tylko pieniądze. Był indywidualistą, kreatorem trendów i skandalistą, osobą o wyjątkowej wrażliwości i odwadze artystycznej. Jego życie prywatne było równie kolorowe, co stroje, które projektował. Nic dziwnego, że skończyło się głośną sprawą, która do dziś nie została w pełni wyjaśniona.

Już 18 stycznia 2018 roku na kanale FOX zobaczymy 1. odcinek drugiej odsłony antologii „American Crime Story” – „Zabójstwo Versace”.

zabójstwo versace 1

Kim był Gianni Versace?

W pracy – wizjonerem i rewolucjonistą, awangardowym artystą i ikoną mody, która nadała jej zupełnie nowy kierunek. O jego strojach marzyli wszyscy, nosiły je – najsłynniejsze ówcześnie gwiazdy show-biznesu, a nawet rodzina królewska. Za jego największego konkurenta uznawany był Giorgio Armani. Ich projekty były jednak zupełnie różne – krzykliwe, kolorowe i odważne stroje Versace nie miały nic wspólnego z prostymi i minimalistycznymi klasykami, które projektował Armani. By opisać różnice w ich stylach mówiło się, że „Armani ubiera żonę, a Versace kochankę”.

zabójstwo versace donatella

Życie prywatne projektanta również nie należało do klasycznych. Versace był związany z włoskim modelem Antonio D’Amico przez piętnaście lat. Przez cały ten czas D’Amico był w konflikcie z siostrą Gianniego – Donatellą. To właśnie on, 15 lipca 1997 roku znalazł zakrwawione ciało swojego partnera na schodach jego posiadłości Casa Casuarina w Miami Beach.  

zabójstwo versace i d'amico

Kto zabił Gianniego Versace?

Po długim i nieudolnym śledztwie ustalono, że zabójstwa dokonał Andrew Cunanan – seryjny morderca, który miał obsesję na punkcie wyższych sfer. Wcześniej policja twierdziła, że zbrodnia była efektem kłótni kochanków, a nawet, że chodziło o mafijne porachunki. Do dziś nie są w pełni znane motywy tego morderstwa ani prawdziwa relacja Andrew Cunanana z Giannim Versace. Okolicznościom śmierci ikony mody i szczegółom tego śledztwa będziemy mogli się przyjrzeć, oglądając 2. sezon „American Crime Story”.

zabójstwo versace andrew cunanan

Obsadę „American Crime Story” znów idealnie dopasowano do postaci

Produkcja jest kontynuacją świetnie przyjętej (bo też świetnie zrealizowanej) antologii, która zadebiutowała w 2016 roku. Widzowie mieli wtedy okazję śledzić proces O.J.Simpsona oskarżonego o zamordowanie byłej żony i jej przyjaciela.

Podobnie jak w pierwszym sezonie, obsada znów do złudzenia przypomina bohaterów, w których się wciela. Edgara Ramireza trudno odróżnić od prawdziwego Gianniego Versace, Penelope Cruz świetnie ucharakteryzowano do roli Donatelli Versace, Ricky Martin doskonale prezentuje się w roli Antonio D’Amico, a Darrena Crissa można pomylić z Andrew Cunananem. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany już w czwartek 18 stycznia 2018 roku o godzinie 22:00 na stacji FOX.

Natalia Hluzow
Tagi: American Crime Story Zabójstwo Versace Seriale News