„American Horror Story” połączy historie z „Murder House” i „Coven”
Robert Skowronski
25.01.2017 10:59
„American Horror Story” połączy historie z „Murder House” i „Coven” Fot. materiały prasowe

O możliwości połączenia ze sobą wątków z 1. i 3. sezonu „American Horror Story” słyszeliśmy już jakiś czas temu. Teraz poznaliśmy kilka interesujących szczegółów.

Crossover to tyle co rodzaj sequela. Charakteryzuje go to, że scala w jedno wątki przedstawione w dwóch różnych dziełach (filmach, komiksach itd.). W jednej historii pojawiają się bohaterowie znani z ów dwóch części, które teraz stają się całością. Przybliżoną definicję mamy już za sobą. Wyobraźcie sobie zatem, że historie z „Murder House” i „Coven” zostają scalone w jedną, tworząc zupełnie nową historię.

Właśnie to ma spotkać serię „American Horror Story” w jednym z kolejnych sezonów. Oto co na ten temat miał do powiedzenia Ryan Murphy, twórca telewizyjnej antologii:

Postać z 1. sezonu zostanie wepchnięta do świata, który znany jest z końca „Coven”, czyli czegoś w rodzaju męsko-żeńskiej szkoły czarownic. Potem historie wszystkich tych bohaterów będą się przeplatać, co jest mylące, ponieważ niektórzy wystąpili zarówno w 1. jak i w 3. sezonie. Takim przykładem jest Sarah Paulson, która prawdopodobnie będzie grać 18 postaci.

Stacja FX zamówiła 7. sezon antologii, po czym ogłoszono, że powstanie także 8. i 9. seria „American Horror Story”. O pomysłach na fabułę przyszłych historii opowiedział John Landgraf z FX Networks:

Wiemy dokładnie o czym będzie przyszły sezon, ale nie wiemy jeszcze co widzów będzie czekało w 8. i 9. Ryan zobowiązał się do kontynuowania serialu i będzie zaangażowany, tak jak to było w przeszłości, w projektowanie i budowanie programu od samych podstaw. Nie mogę powiedzieć o czym potencjalnie mogą traktować 8. i 9. sezon, ale mogę wyjawić, że jestem bardzo podekscytowany tym, co nas czeka w 7. serii. Jestem przekonany, że kolejne historie będą równie oryginalne i interesujące.

Premiera najbliższych odcinków ma się odbyć jesienią 2017 roku. Potwierdzono już, że w nadchodzących epizodach pojawią się Sarah Paulson i Evan Peters. Ryan Murphy wyznał, że tym razem nie ma zamiaru wszystkiego utrzymywać w tajemnicy, jak to miało miejsce w przypadku „Roanoke”. Oznacza to, że wcześniej zostaniemy poinformowani o treści fabuły, a także poznamy podtytuł 7. sezonu.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.