"Amerykańscy bogowie" nie doczekają się serialowej kontynuacji. Jest jednak szansa na film

30.03.2021 08:12
Amerykańscy bogowie - Bruce Langley - kadr z serialu Fot. Rex Features/East News

Serial "Amerykańscy bogowie" dobiegł końca. Twórcy biorą jednak pod uwagę powołanie filmu, który miałby być ciągiem dalszym adaptacji książki Neila Gaimana.

Smutne wieści dla fanów serialu "Amerykańscy bogowie". Zakończony niedawno trzeci sezon był ostatnim sezonem adaptacji słynnej powieści Neila Gaimana. Jest jednak szansa, że historia o nowoczesnych bóstwach jeszcze powróci.

"Amerykańscy bogowie" - 3. sezon końcem serialu na podstawie książki Neila Gaimana

W 2017 roku stacja Starz zdecydowała się na przeniesienie na mały ekran fascynującej powieści fantasy autorstwa Neila Gaimana. W ciągu czterech lat powstały łącznie trzy sezony serialu "Amerykańscy bogowie".

Polecamy

Jak podaje The Hollywood Reporter, na nich adaptacja zostanie zakończona. Stacja wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o swojej decyzji.

"Amerykańscy bogowie" nie powrócą w czwartym sezonie. Wszyscy w Starz są wdzięczni oddanej obsadzie i ekipie, a także naszym partnerom z Fremantle, którzy wprowadzili w życie zawsze aktualną historię autora i producenta wykonawczego Neila Gaimana,  wpisującą się w klimat kulturowy naszego kraju.

Powód decyzji był prozaiczny. Jak podaje źródło, postanowienie o zakończeniu "Amerykańskich bogów" podjęto, ponieważ serial nie cieszył się zadowalającym poziomem oglądalności. Trzeci sezon oglądało 65% mniej widzów, niż sezon pierwszy. Decyzja wisiała w powietrzu od dawna, bo prezes Starz - Jeffrey Hirsch, dał zielone światło trzeciemu sezonowi serialu tydzień po wyemitowaniu drugiego sezonu, pomimo 45% spadkowi oglądalności. Najwidoczniej dodatkowe 20% mniej widzów było gwoździem do trumny adaptacji "Amerykańskich bogów".

Polecamy

"Amerykańscy bogowie" - powstanie film na podstawie książki Neila Gaimana?

Są jednaki dobre wieści. Firma produkcyjna Fremantle, która odpowiadała za serial jest w trakcie negocjacji ze stacją Starz. Niewykluczone, że w przyszłości powstanie film na podstawie "Amerykańskich bogów", który miałby być domknięciem niedokończonych wątków z serialu. Rozmowy są na razie na wczesnym etapie, a przedstawiciele Starz wstrzymują się od komentarza na ten temat.

Polecamy

Decyzja o skasowaniu "Amerykańskich bogów" nastąpiła kilka dni po emisji ostatniego odcinka trzeciego sezonu. Zadebiutował on w styczniu 2021 roku i niestety nie przyciągnął odpowiedniej liczby widzów. Miejmy nadzieję, że na samych negocjacjach się nie skończy i widzowie rzeczywiście dostaną zakończenie niesamowitej historii o walce starych bóstw z ucieleśnieniem nowoczesności.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.