„Amerykańscy bogowie” w krwawym zwiastunie serialu

Robert Skowronski
16.03.2017 10:23
„Amerykańscy bogowie” w krwawym zwiastunie serialu Fot. kadr z wideo

Serial oparty na jednej z najsłynniejszych książek Neila Gaimana doczekał się nowej zapowiedzi. Zobaczcie zwiastun „Amerykańskich bogów”.

Produkcja będzie emitowana przez stację Starz, a premiera pierwszego odcinka już 30 kwietnia 2017 roku. Nad całością czuwa Bryan Fuller, telewizyjny weteran, który ma na koncie m.in. serial „Hannibal”. Showrunnerem jest również Michael Green. O czym opowiadał literacki pierwowzór Neila Gaimana, który w 2002 roku przyniósł mu nagrody Hugo, Nebula, Locus oraz Bram Stoker Award?

Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają coraz mniej czasu, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach – wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesdaya, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój...

Na ekranie pojawili się Ricky Whittle jako Cień oraz Ian McShane jako Pan Wednesday. Ponadto w obsadzi znaleźli się Emily Browning, Pablo Schreiber, Yetide Badaki, Bruce Langley, Crispin Glover, Orlando Jones, Gillian Anderson, Kristen Chenoweth, Jonathan Tucker, Cloris Leachman, Peter Stormare, Chris Obi, Demore Barnes, Corbin Bernsen oraz Mousa Kraish.

Zobaczcie najświeższy zwiastun „Amerykańskich bogów”, w którym krew leje się hektolitrami:

Pierwszy sezon serialu będzie liczył 8 odcinków i zdobył on przychylność Neila Gaimana, który pełni zresztą stanowisko producenta wykonawczego:

Bryan i Michael stworzyli fantastyczne scenariusze, bohaterowie dobrani są idealnie. Widziałem kilka fragmentów odcinka pilotażowego i jestem zachwycony. Wizja producentów na tworzenie tego serialu jest fantastyczna, a pod względem wizualnym sceny wyglądają cudownie.

Bryan Fuller wyznał, że jeśli „Amerykańscy bogowie” spotkają się z uznaniem widzów, to możemy spodziewać się kolejnych historii z literackiego uniwersum:

Jeśli serial okaże się sukcesem, możemy stworzyć spin-offy serialu „Amerykańscy bogowie”, które będą skupiać się w większym stopniu na mniej istotnych dla fabuły bogach. W tym projekcie jest tyle potencjału – jesteśmy niezwykle podekscytowani i mamy nadzieję, że także fani to odczuwają.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.