21.12.2018 13:35

Amerykański portal pomylił "Watahę" z "Paktem" na swojej liście najlepszych seriali

Hollywood Reporter wymienił "Watahę" na swojej liście najlepszych produkcji zagranicznych 2018 roku. Szkoda tylko, że w opisie produkcji dziennikarze pomylili go z "Paktem" z 2015 roku. 

Wataha
foto: materiały prasowe

Koniec roku to dobry czas na retrospektywne podsumowanie minionych 12 miesięcy i przygotowanie różnego rodzaju sond, zestawień czy rankingów. My zapytaliśmy Was już o najlepsze seriale, filmy, płyty, koncerty i gry 2018 roku i podobnie zrobiły media zagraniczne - w tym Hollywood Reporter i Variety, dwa czołowe amerykańskie portale zajmujące się światem filmów i seriali. 

Obydwie publikacje postanowiły umieścić w swoich zestawieniach najlepszych seriali zagranicznych 2018 roku polskie produkcje HBO. Hollywood Reporter na swojej liście zamieścił "Watahę", natomiast Variety wyróżniło "Ślepnąc od świateł" na podstawie książki Jakuba Żulczyka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Hollywood Reporter w swoim uzasadnieniu opisał serial "Pakt" z Marcinem Dorocińskim, a nie "Watahę".

Ślepnąc od świateł wyróżnione zagranicą 

Variety nie rozpływało się nad poziomem produkcji HBO i jedynie z grubsza opisało fabułę serialu "Ślepnąc od świateł", które w 2019 roku zadebiutuje również w USA:

"

Polska produkcja HBO Europe jest najchętniej oglądanym serialem na HBO Go na rynku lokalnym i w przyszłym roku pojawi się w Stanach. "

Hollywood Reporter przeszedł za to samych siebie. W ich top 20 znalazła się "Wataha" - zgadza się zdjęcie, zgadza się tytuł ("The Pack"), nie zgadza się jednak opis produkcji, który dotyczy "Paktu", a nie "Watahy". Chyba, że coś się zmieniło i główną rolę w serialu o straży granicznej gra teraz Marcin Dorociński, a nie Leszek Lichota.

"

Fani "Detektywa" i "The Wire" powinni sprawdzić ten polski serial od HBO Europe. W roli głównej Marcin Dorociński, który wciela się w dziennikarza śledczego. Mężczyzna odkrywa intrygę dotyczącą podziemnego świata współczesnej Polski. "

I na dowód tego, że nie zmyślamy - proszę, oto zdjęcie ze strony Hollywood Reportera:

pakt

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia. I gratulacje dla "Paktu" za to, że jako serial z 2015 roku znalazł się na liście najlepszych produkcji 2018 roku!

Kamil Kacperski
Tagi: Wataha HBO Ślepnąc od świateł