Amerykańskie HBO stworzy serial na podstawie "Hejtera" Jana Komasy! Znamy pierwsze szczegóły

12.08.2020 09:44
Amerykańskie HBO stworzy serial na podstawie "Hejtera" Jana Komasy! Znamy pierwsze szczegóły Fot. materiały prasowe Kino Świat/ JAROSŁAW SOSIŃSKI / NAIMA FILM

Kolejny sukces Jana Komasy. Jego najnowszy film zyskał uznanie za granicą i, w ślad za "Parasite", otrzyma serialową adaptację.

Portal Deadline donosi, że "Sala Samobójców. Hejter", czyli głośny film Jana Komasy, ukaże się w formie serialu. Co ciekawe, nie będzie to jednak polska, a międzynarodowa produkcja stworzona na potrzeby amerykańskiej stacji HBO.

"Hejter" Jana Komasy jako serial HBO! 

Podobnie jak oscarowy "Parasite", "Hejter" zostanie przetłumaczony na język angielski i osadzony w amerykańskich realiach. Rolę producentów wykonawczych pełnić będą Dan Farah z Farah Films i Roy Lee z Vertigo. Producentami zostali także Wojciech Kabarowski i Jerzy Kapuściński, a także Jan Komasa i Mateusz Pacewicz (autor scenariusza do oryginału). 

Przeczytaj także

Film został fragmentarycznie pokazany showrunnerom, którzy tak się nim zachwycili, że postanowili zrealizować go w formie serialu. Na obecną chwilę nie wiemy jednak, czy będzie to miniserial (jak w przypadku "Parasite"), czy kilkusezonowa produkcja. Wkrótce z pewnością otrzymamy więcej szczegółów.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.