26.09.2019 15:15

Andrew Scott zostanie nowym Tomem Ripleyem w serialu Showtime

Andrew Scott otrzymał angaż do roli Toma Ripleya w serialu stacji Showtime pod tytułem "Ripley". Kiedy premiera?

Foto: Beata Zawrzel/REPORTER
Foto: Beata Zawrzel/REPORTER

Andrew Scott, znany głównie z występów w serialach "Sherlock" i "Fleabag", zagra głównego bohatera w serialu "Ripley". Produkcja stacji Showtime będzie adaptacją bestsellerowych powieści autorstwa Patricii Highsmith.

Andrew Scott zostanie nowym Tomem Ripleyem

Akcja serialu rozegra się w latach 60. XX wieku i opowie historię tytułowego bohatera, który na rozkaz pewnego bogacza, odbędzie podróż z Nowego Jorku do Włoch. Wszystko w celu sprowadzenia syna rzeczonego bogacza w rodzinne strony. Tom Ripley wykreowany przez Patricię Highsmith to socjopata, seryjny morderca i istny mistrz przekrętów, któremu zawsze udaje się uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Fani serialu "Sherlock" doskonale wiedzą, że właśnie w takich rolach Andrew Scott sprawdza się najlepiej.

Foto: COLLECTION CHRISTOPHEL/EAST NEWS
Foto: COLLECTION CHRISTOPHEL/EAST NEWS
Przeczytaj także Lynda Carter, czyli kultowa Wonder Woman, powróci do roli w Arrowverse?

Za scenariusz i reżyserię serialu odpowie Steve Zaillian. Stacja Showtime zamówiła na ten moment jeden sezon, liczący osiem odcinków. Data premiery nie jest na ten moment znana. W tytułowego bohatera wcielili się w przeszłości między innymi Matt Damon ("Utalentowany pan Ripley"), John Malkovich ("Gra Ripleya") oraz Alain Delon ("W pełnym słońcu").

Zobacz też: "Władca Pierścieni" będzie najdroższym serialem w historii telewizji?

Tagi: News Seriale