Andrzej Grabowski pożegnał Ryszarda Kotysa: "Panie Paździoch, nie był pan mendą"

29.01.2021 14:49
Świat według Kiepskich Fot. Natalia DOBRYSZYCKA/East News

Ferdynand Kiepski pożegnał Paździocha. Jak Ryszarda Kotysa wspomina Andrzej Grabowski?

28 stycznia 2021 roku zmarł Ryszard Kotys. Miał 88 lat i od lat zmagał się z ciężką chorobą. Większość kojarzy go z roli Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich". Jego kolega z planu, Andrzej Grabowski, pożegnał się z aktorem i nawiązał do swoich słynnych słów z produkcji.

Polecamy

Andrzej Grabowski pożegnał Ryszarda Kotysa: "Panie Paździoch, nie był pan mendą"

Ryszard Kotys grał w serialu "Świat według Kiepskich" od 1999 roku. Wcielił się w rolę Mariana Paździocha, sąsiada Kiepskiego, którego gra Andrzej Grabowski. Aktor udostępnił czarno-białe zdjęcie z planu serialu, by uczcić pamięć swojego kolegi z planu.

Co więcej w rozmowie z TVN w "Faktach" ciepło wspomniał przyjaciela i nie zabrakło też odniesienia do "Świata według Kiepskich":

On nie zgrywał się w tych rolach, on był tą postacią, którą grał. Nikt nie zastąpi Ryśka. Panie Paździoch, nie był pan mendą ani wrzodem na zdrowym organizmie narodu.

Natomiast w Polsat News Grabowski podkreślił, jak dobrym aktorem był Kotys:

Rysiek - człowiek legenda, aktor legenda, te 150 ról filmowych nie wzięło się znikąd.To, że grając postać złą, złośliwą, czyli owego Paździocha, potrafił zaskarbić sobie uwielbienie publiczności, to świadczy o jego wielkości, o jego talencie, jego wszechstronności. (...) Żal, żal, żal. Nic więcej powiedzieć nie mogę, no bo cóż więcej można powiedzieć?

Niestety ponad 3 miesiące wcześniej odszedł Dariusz Gnatowski, wcielający się w rolę Boczka w "Świecie według Kiepskich". Aktor zmarł w szpitalu Dietla w Krakowie. Miał 59 lat.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.