Andrzej Sapkowski nie chciał uczestniczyć w produkcji serialu "Wiedźmin"

28.01.2020 10:05
Andrzej Sapkowski nie chciał uczestniczyć w produkcji serialu "Wiedźmin" Fot. JUSTYNA ROJEK

Okazuje się, że Andrzej Sapkowski na własne życzenie zrezygnował z pracy nad produkcją hitu Netfliksa "Wiedźmin". Dlaczego pisarz sam odsunął się od serialu?

Serial "Wiedźmin" stał się fenomenem popkulturowym przełomu 2019 i 2020 roku. Adaptacja dzieł Andrzeja Sapkowskiego z miejsca okazała się jednym z flagowych tytułów platformy streamingowej. Pisarz nie chciał brać udziału w produkcji "Wiedźmina". Dlaczego?

"Wiedźmin" - Andrzej Sakowski nie chciał pracować przy serialu

Ogromny sukces "Wiedźmina" odbił się również na sprzedaży książek Sapkowskiego na całym świecie.  Pisarz został więc poproszony przez wiele mediów o nowe wywiady.

Przeczytaj także

Jednym z portali, który rozmawiał z Sapkowskim był serwis Gizmondo. Zapytano go między innymi o wkład w serial Netfliksa. Okazuje się, że twórca Geralta z Rivii odmówił zaangażowania się w produkcję adaptacji swoich dzieł.

Nie byłem zbyt zaangażowany w serial na moje żądanie. Nie lubię zbyt ciężko lub zbyt długo pracować. Tak naprawdę wcale nie lubię pracować. "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem". Jan. 8:7.

Poza tym Sapkowski stwierdził, że nie wpływał na twórców serialu, ponieważ mocno wierzy w wolność i ekspresję artystyczną. 

Przeczytaj także

Nie oznacza to jednak, że autora w ogóle nie interesowało, co dzieje się na planie zdjęciowym "Wiedźmina". Sapkowski odwiedził studio, w którym odbywały się zdjęcia do serialu i razem z showrunnerką Lauren Schmidt Hissrich zwiedził je, z ciekawością patrząc, jak wytwory jego wyobraźni zostają powoływane do życia przez filmowców.

Przeczytaj także

"Wiedźmin" sezon 2 - kiedy premiera?

Wszystkie 8 odcinków pierwszego sezonu "Wiedźmina" można oglądać w bazie serwisu. W planach jest kontynuacja serialu. Już zapowiedziano, że drugi sezon zadebiutuje w roku 2021. Zdjęcia rozpoczną się w Londynie w lutym 2020 roku. W rolach głównych powrócą Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Wiedźmin" - sezon 1 [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.