06.04.2017 13:50

Ania z Zielonego Wzgórza w zwiastunie serialu Netfliksa

Najsłynniejsza Ania w popkulturze, czyli ta z Zielonego Wzgórza, zmierza na serwis Netflix z własnym serialem. Zobaczcie zwiastun produkcji i zdjęcia.

Ania z Zielonego Wzgórza w zwiastunie serialu Netfliksa
foto: kadr z wideo

Netflix udostępnił oficjalny trailer nowego serialu o tytule „Ania”, którego premierę zaplanowano na 12 maja 2017 roku. „Ania” to ekranizacja uwielbianej przez czytelników serii powieści autorstwa Lucy Maud Montgomery o trudach dojrzewania i o tym, że mimo przeciwności losu i problemów warto walczyć o miłość, akceptację i swoje miejsce w świecie.

Akcja serialu rozgrywa się pod koniec XIX wieku na Wyspie Księcia Edwarda i opowiada o losach Ani Shirley (Amybeth McNulty) — osieroconej dziewczynki, która swoje najmłodsze lata spędziła, błąkając się po sierocińcach i domach przygodnych osób, aż w końcu przypadkowo trafiła do prowadzonego przez pewne starzejące się rodzeństwo gospodarstwa. Niezwykły temperament, błyskotliwy intelekt i bujna wyobraźnia 13-latki przemienią życie nie tylko Maryli (Geraldine James) i Mateusza Cuthbertów (R.H. Thomson), ale też całej miejscowej społeczności. Przygody Ani to ponadczasowa i aktualna opowieść, poruszająca między innymi kwestie tożsamości, feminizmu, konfliktów i uprzedzeń.

Zobaczcie zwiastun „Ani” od Netfliksa:

Pokazano także kilka zdjęć z nadchodzącego serialu:

Scenariusz napisała Moira Walley-Beckett. Produkcja miała już swoją premierę w kanadyjskim CBC. Całość składa się z ośmiu jednogodzinnych odcinków. Twórcy zapowiadają, że serial będzie honorować podstawy książek, ale także pokażę coś nowego.

Przypominamy, że Netflix rezygnuje z systemu oceniania filmów gwiazdkami i wprowadza przyciski z kciukiem w górę i w dół. Zmiana jest wynikiem całorocznych testów, z których wynikało, że wielu użytkowników nie wiedziała, jak naprawdę działa system ocen. Okazuje, że dzięki nowemu systemu liczba ocenionych tytułów wzrosła podczas testów o 200%.

Jak Ci się podoba zwiastun serialu?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny Galeria