Anna Maria Jopek wystąpiła w "Wikingach". Zaśpiewała w jednej z najważniejszych scen serialu

10.01.2020 16:20
Anna Maria Jopek wystąpiła w "Wikingach". Zaśpiewała w jednej z najważniejszych scen serialu Fot. kadr z serialu "Wikingowie"/ HISTORY

Zgodnie z zapowiedziami, polska wokalistka pojawiła się w popularnym serialu o wikingach. W jakiej scenie przyszło jej zaśpiewać?

Przed startem 6. sezonu "Wikingów" informowaliśmy was, że w jednym z odcinków przyjdzie nam usłyszeć Annę Marię Jopek i Teatr Pieśń Kozła. Moment ten nadszedł w najnowszym odcinku, który został wyemitowany w czwartek 9 stycznia 2020 roku. W jak ważnej scenie wystąpiła polska wokalistka?

Uwaga! Poniżej znajdują się spoilery z 6. odcinka 6. sezonu "Wikingów". Czytasz na własną odpowiedzialność!

Anna Maria Jopek wystąpiła w "Wikingach"

Anna Maria Jopek i Teatr Pieśń Kozła pojawili się w szóstym odcinku szóstego sezonu "Wikingów". Nie była to jednak byle jaka scena, a jeden z najważniejszych momentów w tym sezonie, a nawet serialu w ogóle. Głos polskiej wokalistki wybrzmiał bowiem, gdy żywota swego dokonywała legendarna tarczowniczka Lagertha.

Przeczytaj także

Lagertha, była żoną Ragnara Lothbroka i matką Björna Żelaznobokiego. Jako najsłynniejsza tarczowniczka świata cieszyła się ogromnym uznaniem, a przez jakiś czas pełniła nawet funkcję królowej Kattegatt. Bohaterka grana przez Katheryn Winnick cieszyła się również sympatią fanów, którzy niegdyś grozili strajkiem, gdyby twórca postanowił ją uśmiercić. Pieśń, którą słyszymy w chwili jej śmierci, nosi tytuł "Lament for Lagertha".

Szkocki utwór w wykonaniu Anny Marii Jopek wzbudził zachwyt zarówno w widzach, jak i obsadzie produkcji. W jednym z wywiadów Michael Hirst, twórca serialu, przyznał:

Anna Maria Jopek zaśpiewała po szkocku, którego nikt z nas nie rozumiał, jednak gdy skończyła, wszyscy płakaliśmy. Mam nadzieję, że widzowie w Polsce docenią niesamowity wkład artystów w to filmowe dzieło, ich niezwykłe umiejętności, a także że będą z nich dumni.

Premiera następnego odcinka "Wikingów" odbędzie się w czwartek 16 stycznia 2020 roku. W tym odcinku usłyszymy z kolei pieśń w wykonaniu Moniki Dryl.

Zobacz też: Twórca "Wikingów" szykuje nowy serial. O czym opowie produkcja?

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.