10.01.2020 16:20

Anna Maria Jopek wystąpiła w "Wikingach". Zaśpiewała w jednej z najważniejszych scen serialu

Zgodnie z zapowiedziami, polska wokalistka pojawiła się w popularnym serialu o wikingach. W jakiej scenie przyszło jej zaśpiewać?

Foto: kadr z serialu "Wikingowie"/ HISTORY
Foto: kadr z serialu "Wikingowie"/ HISTORY

Przed startem 6. sezonu "Wikingów" informowaliśmy was, że w jednym z odcinków przyjdzie nam usłyszeć Annę Marię Jopek i Teatr Pieśń Kozła. Moment ten nadszedł w najnowszym odcinku, który został wyemitowany w czwartek 9 stycznia 2020 roku. W jak ważnej scenie wystąpiła polska wokalistka?

Uwaga! Poniżej znajdują się spoilery z 6. odcinka 6. sezonu "Wikingów". Czytasz na własną odpowiedzialność!

Anna Maria Jopek wystąpiła w "Wikingach"

Anna Maria Jopek i Teatr Pieśń Kozła pojawili się w szóstym odcinku szóstego sezonu "Wikingów". Nie była to jednak byle jaka scena, a jeden z najważniejszych momentów w tym sezonie, a nawet serialu w ogóle. Głos polskiej wokalistki wybrzmiał bowiem, gdy żywota swego dokonywała legendarna tarczowniczka Lagertha.

Foto: materiały prasowe History
Foto: materiały prasowe History
Przeczytaj także Netflix stworzy kontynuację "Wikingów". O czym opowie serial "Valhalla"?

Lagertha, była żoną Ragnara Lothbroka i matką Björna Żelaznobokiego. Jako najsłynniejsza tarczowniczka świata cieszyła się ogromnym uznaniem, a przez jakiś czas pełniła nawet funkcję królowej Kattegatt. Bohaterka grana przez Katheryn Winnick cieszyła się również sympatią fanów, którzy niegdyś grozili strajkiem, gdyby twórca postanowił ją uśmiercić. Pieśń, którą słyszymy w chwili jej śmierci, nosi tytuł "Lament for Lagertha".

Szkocki utwór w wykonaniu Anny Marii Jopek wzbudził zachwyt zarówno w widzach, jak i obsadzie produkcji. W jednym z wywiadów Michael Hirst, twórca serialu, przyznał:

"

Anna Maria Jopek zaśpiewała po szkocku, którego nikt z nas nie rozumiał, jednak gdy skończyła, wszyscy płakaliśmy. Mam nadzieję, że widzowie w Polsce docenią niesamowity wkład artystów w to filmowe dzieło, ich niezwykłe umiejętności, a także że będą z nich dumni. "

Premiera następnego odcinka "Wikingów" odbędzie się w czwartek 16 stycznia 2020 roku. W tym odcinku usłyszymy z kolei pieśń w wykonaniu Moniki Dryl.

Zobacz też: Twórca "Wikingów" szykuje nowy serial. O czym opowie produkcja?

Tagi: News Seriale Wikingowie