20.06.2016 14:18

Anthony Hopkins w zapowiedzi serialu „Westworld” od HBO

Stacja HBO przygotowała dla widzów kolejną propozycję. „Westworld” zadebiutuje jesienią 2016 roku, a tymczasem otrzymaliśmy zwiastun produkcji z Anthonym Hopkinsem.

Anthony Hopkins w zapowiedzi serialu „Westworld” od HBO
foto: kadr z wideo

Nowa odcinkowa opowieść to dzieło Jonathana Nolana i Lisy Joy, a całość utrzymana jest w klimacie science fiction wymieszanego z westernem. Serial powstał na podstawie filmu „Świat Dzikiego Zachodu” z 1973 roku w reżyserii Michaela Crichtona.

Akcja 10-odcinkowej produkcji przeniesie nas do tytułowego parku rozrywki, którego personel stanowią roboty przypominające do złudzenia ludzi. Na czym polegają tutejsze atrakcje? Za 1000 dolarów można przenieść się do czasów starożytnego Rzymu, średniowiecza lub XIX-wiecznej Ameryki, czyli właśnie na Dziki Zachód. Klienci są zadowoleni, a właściciel (w tej roli Anthony Hopkins) inkasuje kolejne kwoty do czasu, gdy przez awarię komputera, maszyny postanawiają zabić wszystkich odwiedzających.

Na ekranie, oprócz wspomnianego Hopkinsa, zobaczymy też Evan Rachel Wood jako Dolores Abernathy, Eda Harrisa w roli Mężczyzny w czerni, czy Jeffreya Wrighta jako Bernarda Lowe'a, jednak nie zabraknie też innych gwiazd, o których możecie się przekonać poprzez zwiastun serialu:

Produkcja HBO, której producentem wykonawczym jest J.J. Abrams, ma zostać utrzymana w konwencji znanej z „Gry o tron”. Ma się ona objawiać m.in. poprzez odważne sceny z wykorzystaniem golizny i seksu, o czym opowiedziała Evan Rachel Wood:

"

Uwierzcie mi - będzie dużo nagości i scen seksu, ale nic ponad to, z czego HBO dało się już poznać widzom. Nic nie zostało zrealizowane tylko po to, aby szokować. Serial jest bardzo dobrze napisany, fabularnie zawoalowany i po prostu niesamowity. Ludzie będą naprawdę zaskoczeni pokładami tego serialu, jak i sposobem wykorzystania nagości na ekranie. "

Zdaniem aktorki „Westworld”, że HBO wespnie się na kolejny poziom. Uważa też, że nowego serialu nie należy porównywać do „Gry o tron”, gdyż jest to zupełnie nowa jakość, nad którą ciężko pracował sztab ludzi. Być może właśnie to zaangażowanie doprowadziło do tego, że premiera produkcji się opóźniała (pierwsze oficjalne zdjęcia opublikowane były jeszcze pod koniec 2014 roku) o czym opowiedział Jonathan Nolan:

"

To tak jakbyśmy kręcili „Obcego”, „Niebiańskie dni” i „Bez przebaczenia” w tym samym momencie. Dosłownie wszystko, co znajduje się przed kamerą musi być zbudowane, zaprojektowane lub kupione. To jest serial, który bardzo trudno stworzyć. HBO jednak wspiera nas intensywnie. "

Jednym z nowych tytułów HBO jest „Vinyl”, który nie okazał się dla stacji sukcesem komercyjnym. To samo można powiedzieć o „Misconduct” z Anthonym Hopkinsem - przynajmniej jeżeli chodzi o brytyjski rynek.

Czekacie na „Westworld”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny