Anya Taylor-Joy nie może uwierzyć w sukces "Gambitu Królowej": "Zapytajcie mnie o to za 5 lat"

24.03.2021 10:37
Anya Taylor-Joy nie może uwierzyć w sukces "Gambitu Królowej": "Zapytajcie mnie o to za 5 lat" Fot. materiały prasowe/Netflix

Gwiazda "Gambitu Królowej", Anya Taylor-Joy stwierdziła, że jeszcze nie zrozumiała w pełni sukcesu, który odniósł niedawno miniserial Netfliksa.

Anya Taylor-Joy jeszcze nie rozumie sukcesu Gambitu Królowej

Aktorka znana z roli szachistki Beth Harmon była niedawno bohaterką obszernego tekstu w Vanity Fair, gdzie opowiedziała o tym, jak wyglądało ostatnie 12 miesięcy jej życia. 

Polecamy

Anya Taylor-Joy na razie nie rozumie ogromnego sukcesu tej produkcji:

Myślę, że zrozumiem to dopiero za jakieś 5 lat... Dopiero wtedy to do mnie dotrze.

Polecamy

Taylor-Joy była niezwykle komplementowana za swój występ w tym serialu - aktorka zdobyła niedawno Złoty Glob, a jest też nominowana do nagrody SAG (amerykańskiej gildii aktorskiej).

Aktorka wyjaśniła, że włożyła wiele swojej własnej osobowości w postać Beth Harmon:

W momencie, gdy zamknęłam książkę, to poczułam takie uczucie, że muszę włożyć w jej postać wiele siebie - wszystko po to, żeby oddać odpowiedni szacunek oryginałowi.

Serial "Gambit Królowej" spowodował również swego rodzaju "comeback" szachów do mainstreamowej popkultury - aktorka wyjaśniła, że nie spodziewali się, AŻ takiego odzewu:

Żartowaliśmy sobie na planie, że sprawiamy, że szachy znowu będą sexy. Nie mieliśmy pojęcia, że ludzie naprawdę zaczną znowu grać w szachy dzięki nam. W życiu bym nie pomyślała, że ktokolwiek normalny mógłby chodzić po ulicy i mówić ludziom, że "to ja wprowadziłam modę na granie w szachy!".

Anya Taylor-Joy ma zagrać główną rolę w nadchodzącym filmie "Furiosa", prequelu popularnego i docenianego "Mad Max: Na drodze gniewu". Miniserial "Gambit Królowej" jest natomiast dostępny w całości na Netfliksie.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.