"Arcane" - Netflix stworzy serial na podstawie League of Legends. Kiedy go zobaczymy?

04.05.2021 10:47
"Arcane" - Netflix stworzy serial na podstawie League of Legends. Kiedy go zobaczymy? Fot. materiały prasowe/Netflix

League of Legends zadebiutuje na ekranach telewizorów w postaci serialu animowanego "Arcane", który pojawi się jeszcze w tym roku na Netflix. 

League of Legends doczeka się serialu od Netflix

Producentami samego serialu są twórcy gry, czyli Riot Games. Serial o tytule "Arcane" ma się pojawić na Netflix jeszcze w tym roku i jak podaje Deadline, akcja produkcji będzie się rozgrywać w utopijnym regionie Piltover oraz w podziemiach Zaun. Według portalu, poznamy w nim genezy dwóch ikonicznych czempionów z LOL-a, którzy w pewnym momencie będą zmuszeni stanąć naprzeciwko sobie.

Polecamy

"Arcane" to pierwsza telewizyjna adaptacja League of Legends, a przy okazji też debiutancka produkcja filmowo-serialowa dla Riot Games. Tak jak wspomnieliśmy, firma wyprodukowała tytuł (aczkolwiek pomogło im w tym Fortiche Productions). "Arcane" ma również zadebiutować na Tencent Video w Chinach.

Polecamy

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu Dominique Bazay, szefowej działu animacji w Netflix:

League of Legends wywołuje burzę emocji i gromadzi niezliczonych fanów na całym świecie. Niezwykle ekscytuje nas fakt, że zagości u nas pierwszy telewizyjny serial osadzony w tym świecie, "Arcane". Jego widzowie będą spędzać seanse na krawędzi fotela, zapatrzeni w spektakularną wizualną ucztę.

Shauna Spenley, dyrektor globalny ds. rozrywki Riot Games stwierdziła natomiast:

"Arcane" zostały stworzone jako laurka dla naszych graczy i fanów, którzy prosili o więcej filmowych przeżyć, pozwalających lepiej poznać świat i bohaterów League of Legends. Netflix, jako globalna marka, która także stara się dostarczać wyjątkowe, wysokiej jakości treści, to dla nas idealny partner, który pozwoli nam zaprezentować "Arcane" graczom z całego świata.

Tak jak wspomnieliśmy, serial "Arcane" ma zadebiutować na Netfliksie jeszcze w 2021 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.