29.12.2015 16:04

Archiwum X otwarte ponownie w 20-minutowym materiale

Twórcy nowego sezonu przygód Foxa Muldera i Dany Scully przygotowali specjalny, 20-minutowy materiał dla wszystkich, którzy nie mają czasu na maraton 9 poprzednich serii.

Archiwum X otwarte ponownie w 20-minutowym materiale
foto: kadr z wideo

Kontynuacja „Z archiwum X” to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany telewizyjny powrót obok nowej serii „Miasteczka Twin Peaks”. Stacja Fox zdecydowała się na razie na sześcioodcinkową miniserię, jednak w przypadku sukcesu nie wyklucza dokręcenia kolejnych epizodów.

Dwa premierowe odcinki nowego „Z archiwum X” zostaną wyświetlone w Stanach 24 i 25 stycznia 2016 roku, a kolejne będą emitowane już co tydzień w poniedziałki. Pierwszy i ostatni epizod - oba zatytułowane „My Struggle” - kontynuują tzw. mitologię, której wątki ciągnęły się przez poprzednie 9 serii. Przez ostatnie miesiące oficjalny profil na Facebooku zachęcał do maratonu, w którym dzień po dniu fani oglądaliby po jednym odcinku.

Dla wszystkich, którzy nie mogą sobie pozwolić na takie rozrywki, przygotowano przeszło 20-minutowy materiał, w którym wywiady i materiały z planu nowych odcinków przeplatają wspomnienia głównych wydarzeń składających się na intrygę serialu. Jeśli nie boicie się spoilerów dotyczących m.in. oryginalnego zakończenia, obejrzycie go poniżej:

Po tym przydatnym przypomnieniu, które sprawi, że wessiecie się na nowo w świat rządowych intryg i zjawisk paranormalnych, pozostaje tylko czekać na 24 stycznia 2016 roku. Pierwszy odcinek miniserii będzie opowiadał o sprawie domniemanych porwań przez UFO, a więc jednym z najbardziej klasycznych motywów kojarzących się z Archiwum X.

Sukces nowym epizodom ma zapewnić stara obsada, w której znaleźli się faworyci fanów. Oczywiście nie mogło zabraknąć Davida Duchovnego i Gillian Anderson jako pamiętnego duetu agentów FBI. U ich boku zobaczymy też Mitcha Pileggiego w roli Waltera Skinnera, Williama Davisa jako tajemniczego Palacza oraz Annabeth Gish, czyli serialową Monicę Reyes - agentkę FBI, która dołączyła do obsady w ósmym sezonie. Pojawią się również Byers, Frohike i Langly, czyli grupa zaprzyjaźnionych z Mulderem Samotnych Strzelców.

Trzy z sześciu przygotowanych odcinków wyreżyserował według własnego scenariusza oryginalny twórca serialu, Chris Carter. Za pozostałe epizody będą odpowiedzialni starzy wyjadacze z oryginalnej ekipy w osobach Glena Morgana, Darina Morgana i Jamesa Wonga.

Czekacie na nowe odcinki „Z archiwum X”?

Jakub Gańko
Tagi: Seriale Z Archiwum X