31.03.2016 11:34

„Atomówki” w 2 fragmentach nowych odcinków

Czekacie na świeże przygody Atomówek? Ten czas może Wam umilić obejrzenie kolejnych fragmentów odcinków rebootu serialu.

„Atomówki” w 2 fragmentach nowych odcinków
foto: kadr z wideo

Dziewczynki wrócą na antenę Cartoon Network po 11 latach nieobecności. Będzie je można również oglądać w polskiej wersji językowej w ramówce rodzimego oddziału stacji. Jedenaście premierowych odcinków widzowie będą mogli oglądać w weekendy o 8:30, a powtórki o godzinie 19:00. Wyjątkowo w dniu premiery (23 kwietnia 2016) stacja wyemituje dwa pierwsze epizody jeden po drugim. W sumie powstało ich jednak 40, a widzowie zza wielkiej wody będą się mogli z nimi zapoznać już od 4 kwietnia 2016.

Za nowe „Atomówki” będzie odpowiadać Craig McCracken, twórca oryginalnych serii. Głosy Bójce, Bajce i Brawurce podkładały wcześniej odpowiednio: Cathy Cavadini, Tara Strong i Elizabeth Daily. Tym razem do tego zadania zaangażowano już inne osoby, a są nimi aktorki: Natalie Palamides, Kristen Li oraz Amanda Leighton. Powróci za to Tom Kenny jako narrator i burmistrz Tonwsville.

W oczekiwaniu na „Atomówki” możemy zapoznać się już z fragmentami dwóch premierowych odcinków:

Nowa seria to też odświeżona szata graficzna, o której opowiedział Nick Jennings, producent wykonawczy serialu:

"

Oryginalna produkcja miała charakterystyczną grafikę, co było świetne. Jednak rozumiemy, że nasza dzisiejsza widownia jest inna, podobnie jak sposób, w jaki opowiadamy historię, dlatego staramy się, żeby postacie były nieco bardziej szczegółowe i realistyczne. Graficzna jakość oryginału może być przeszkodą dla publiczności przyzwyczajonej do starego materiału, więc trochę złagodziliśmy wygląd bohaterek. "

Czym zatem nowe „Atomówki” mają się różnić od wersji z lat 90.?

"

Zmieniliśmy kilka drobnych rzeczy - dodaliśmy małe kulki we fryzurze Bajki, odstające włosy na głowie Bójki oraz zwiększyliśmy rozmiar kokardki Brawurki. Od razu zakochacie się w bohaterkach i poczujecie więź z nimi. Bez względu na to czy są one w domu, czy w czasie walki z przestępczością, będziecie chcieli z nimi być, bo je polubicie. "

Przypomnijmy, że serial powstał w latach 90. i doczekał się 78 regularnych odcinków. W 2014 powrócił w specjalnym epizodzie, stworzono również film pełnometrażowy oraz serię gier. „Atomówki” to jedna z najczęściej nagrodzonych produkcji Cartoon Network. Dzieło Craiga McCrackena ma na swoim koncie dwie prestiżowe nagrody Emmy wraz pięcioma nominacjami oraz dużą liczbę wyróżnień z zakresu animacji.

Jak Wam się podobają fragmenty premierowych odcinków „Atomówek”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Atomówki