12.02.2016 16:49

„Atomówki” wracają po 11 latach

Po 11 latach od zakończenia emisji animowanego serialu atomowe dziewczynki powrócą do Cartoon Network. Kiedy premiera?

„Atomówki” wracają po 11 latach
foto: kadr z wideo

Reboot ma zadebiutować wiosną 2016 roku - na razie nie jest jeszcze znana dokładna data. Przypomnijmy, że serial powstał w latach 90. i doczekał się 78 regularnych odcinków. W 2014 powrócił w specjalnym epizodzie, stworzono również film pełnometrażowy oraz serię gier.

Za nowe „Atomówki” będzie odpowiadać Craig McCracken, twórca oryginalnych serii. Głosy Bójce, Bajce i Brawurce podkładały wcześniej odpowiednio: Cathy Cavadini, Tara Strong i Elizabeth Daily. Tym razem już kto inny będzie przemawiał przez animowane postacie. Powróci jedynie Tom Kenny jako narrator i burmistrz Tonwsville. Zobaczcie kto będzie dubbingować bohaterki:

Serial będzie zrealizowany w dobrze nam znanym stylu. Nie zmieni się charakterystyczna „kreska”, zatem klimat oryginału zostanie zachowany. Wiemy to z udostępnionego fragmentu nowego odcinka „Atomówek” o tytule „I Am Not A Princess”:

„Cukier, słodkości i różne śliczności” zostały docenione przez branżę. „Atomówki” mogą poszczycić się zdobyciem dwóch nagród Emmy - w 2000 roku za Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji dla Dona Shanka za odcinek „Twisted Sister / Cover Up” oraz w 2005 za Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji dla Fredericka J. Gardnera za odcinek „West In Pieces”. To też jeden z seriali Cartoon Network, który cieszył się największa popularnością.

Czujecie nostalgię za minionymi produkcjami? Z pewnością ucieszy Was fakt, że powróci „Pełna chata”, „MacGyver” czy „Twin Peaks”.

Co sądzicie o powrocie Atomówek?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Atomówki