09.11.2017 16:36

BBC ujawnił pierwsze zdjęcie nowej Doktor Who

Po raz pierwszy w ponad 50-letniej historii kultowego brytyjskiego serialu Władca Czasu będzie kobietą.

BBC ujawnił pierwsze zdjęcie nowej Doktor Who
foto: Duncan McGlynn / Splash News/EAST NEWS

„Doktor Who” to prawdziwy telewizyjny fenomen. Serial produkowany jest przez BBC nieprzerwanie od 1963 roku, czyli od 54 lat, dzięki czemu zasłużył sobie na wpis do księgi Guinnessa jako najdłuższy serial science fiction wszech czasów.  

Receptą na długowieczność serialu jest jego oryginalny pomysł na fabułę. Główny bohater to Władca Czasu, czyli podróżujący przez czas i przestrzeń obcy, który na Ziemi przybiera ludzką postać. Co jakiś czas ją jednak zmienia. Dzięki temu sprytnemu zabiegowi fabularnemu, bez żadnej szkody dla akcji w Doktora mogą wcielać się kolejni aktorzy - i tak przez pięć dekad.

Fani „Doktora Who” przyzwyczajeni są do zmian odtwórców głównej roli, a wręcz ich oczekują. Do tej pory obcego zagrało aż 12 aktorów. Od 2014 roku wciela się w niego Peter Capaldi, który w specjalnym odcinku świątecznym w grudniu 2017 roku przekaże pałeczkę następcy. Czy raczej następczyni.

Trzynastym Doktorem po raz pierwszy w historii serii zostanie kobieta. Zagra go Jodie Whittaker, 35-letnia angielska aktorka filmowa i telewizyjna, znana z filmów „Venus” i „Atak na dzielnicę” oraz serialu „Broadchurch”.

BBC zaprezentował pierwsze zdjęcie Jodie w roli Doktora – oczywiście na tle kultowej budki telefonicznej, a właściwie statku kosmicznego TARDIS.

Specjalny odcinek pod tytułem „Twice Upon A Time”, w którym zadebiutuje nowa Doktor, będzie miał premierę 25 grudnia 2017.

Maciej Koprowicz
Tagi: Doktor Who Seriale