12.09.2019 16:11

"Bastion": Alexander Skarsgård jako czarny charakter w ekranizacji powieści Stephena Kinga

Alexander Skarsgård dołączył właśnie do obsady serialu "Bastion". Produkcja jest ekranizacją jednej z najlepszych powieści Stephena Kinga.

Foto: Richard Shotwell/Invision/AP/East News
Foto: Richard Shotwell/Invision/AP/East News

Kolejny członek rodziny Skarsgårdów dołączył do świata wykreowanego przez Stephena Kinga. W ślad za Billem (który wciela się w klauna Pennywise w horrorze "To") poszedł najstarszy z braci. Alexander Skarsgård dołączył bowiem do obsady serialu "Bastion". Wcieli się w nim - rzecz jasna - w czarny charakter.

Alexander Skarsgård w obsadzie serialu "Bastion"

"Bastion" to powieść, która ukazała się w 1978 roku i po dziś dzień uważana jest za opus magnum Stephena Kinga. Przedstawia wydarzenia mające miejsce w postapokaliptycznej rzeczywistości. Z wojskowego laboratorium wydostał się niebezpieczny wirus choroby podobnej do grypy i zabił niemalże całą ludzkość. Ci, którzy ocaleli podzielili się na dwa obozy - Dobra i Zła. Podzielona ludzkość formuje dwa obozy i walczy, by zbudować lub zniszczyć nową rzeczywistość. Alexander Skarsgård wystąpi w roli Randalla Flagga - personifikacji Zła.

Stephen King
Stephen King
Przeczytaj także Najnowsza powieść Stephena Kinga doczeka się adaptacji

"Bastion" - obsada i premiera

Oprócz Alexandra Skarsgårda w serialu wystąpią również James Marsden, Amber Heard, Greg Kinnear, Odessa Young, Whoopi Goldberg, Henry Zaga, Jovan Adepo, Owen Teague, Brad William Henke i Daniel Sunjata.

Top 10: Najlepsze ekranizacje książek Stephena Kinga z okazji 70. urodzin autora
Top 10: Najlepsze ekranizacje książek Stephena Kinga z okazji 70. urodzin autora
Przeczytaj także Top 10: Najlepsze ekranizacje książek Stephena Kinga z okazji 70. urodzin autora

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Josh Boone. Stephen King przygotował scenariusz finałowego odcinka, wraz z nowym zakończeniem. Serial będzie liczył 10 odcinków i zadebiutuje na kanale CBS oraz platformie CBS All Access. Dokładna data premiery nie jest na ten moment znana. Wiemy jedynie, że "Bastion" ukaże się w 2020 roku.

Zobacz też: Stephen King powiedział, że Donald Trump jest straszniejszy niż jego powieści

Tagi: News Seriale Stephen King Alexander Skarsgård Science Fiction