"Bastion": Alexander Skarsgård jako czarny charakter w ekranizacji powieści Stephena Kinga

12.09.2019 16:11
"Bastion": Alexander Skarsgård jako czarny charakter w ekranizacji powieści Stephena Kinga Fot. Richard Shotwell/Invision/AP/East News

Alexander Skarsgård dołączył właśnie do obsady serialu "Bastion". Produkcja jest ekranizacją jednej z najlepszych powieści Stephena Kinga.

Kolejny członek rodziny Skarsgårdów dołączył do świata wykreowanego przez Stephena Kinga. W ślad za Billem (który wciela się w klauna Pennywise w horrorze "To") poszedł najstarszy z braci. Alexander Skarsgård dołączył bowiem do obsady serialu "Bastion". Wcieli się w nim - rzecz jasna - w czarny charakter.

Alexander Skarsgård w obsadzie serialu "Bastion"

"Bastion" to powieść, która ukazała się w 1978 roku i po dziś dzień uważana jest za opus magnum Stephena Kinga. Przedstawia wydarzenia mające miejsce w postapokaliptycznej rzeczywistości. Z wojskowego laboratorium wydostał się niebezpieczny wirus choroby podobnej do grypy i zabił niemalże całą ludzkość. Ci, którzy ocaleli podzielili się na dwa obozy - Dobra i Zła. Podzielona ludzkość formuje dwa obozy i walczy, by zbudować lub zniszczyć nową rzeczywistość. Alexander Skarsgård wystąpi w roli Randalla Flagga - personifikacji Zła.

Przeczytaj także

"Bastion" - obsada i premiera

Oprócz Alexandra Skarsgårda w serialu wystąpią również James Marsden, Amber Heard, Greg Kinnear, Odessa Young, Whoopi Goldberg, Henry Zaga, Jovan Adepo, Owen Teague, Brad William Henke i Daniel Sunjata.

Przeczytaj także

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Josh Boone. Stephen King przygotował scenariusz finałowego odcinka, wraz z nowym zakończeniem. Serial będzie liczył 10 odcinków i zadebiutuje na kanale CBS oraz platformie CBS All Access. Dokładna data premiery nie jest na ten moment znana. Wiemy jedynie, że "Bastion" ukaże się w 2020 roku.

Zobacz też: Stephen King powiedział, że Donald Trump jest straszniejszy niż jego powieści

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.